İş adamlarından tam destek!..

İş adamlarından tam destek!..
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve yönetim kurulu üyeleri Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilediler. Ziyarette Kütahy

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve yönetim kurulu üyeleri Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak görevinde başarılar dilediler. Ziyarette Kütahyalı işadamları ve KÜTSO heyeti, Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'a ve üniversiteye tam destek sözü verdi.
“ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ
DÜNYA ÇAPINDA MERKEZİ
LABORATUAR KURMAK”
Üniversitenin eğitim öğretim ve araştırma olmak üzere iki temel görevinin bulunduğunu hatırlatan Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, “Eğitim öğretimi bir şekilde bugüne kadar sürdürdük. Ama araştırma konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bugüne kadar gelen yönetimler alt yapıyla, binalarla ilgilendiler. Maalesef öğrencilerimizin bile yararlanabileceği orta derecede laboratuarımız bile yok. Onun için Üniversitenin birinci öncelikli gündem maddesi olarak dünya çapında, ileri analizlerin yapıldığı mühendislik ve temel bilimler alanındaki araştırmaların incelemelerin yapılacağı büyük bir merkezi laboratuar kurma hedefini önümüze koyduk. Sizden gelen her türlü talebi karşılayacağımız dünya çapında bilimsel bir merkez oluşturmayı istiyoruz. Gerekli destekleri alarak bu laboratuarı en kısa sürede kuracağımıza inanıyoruz. Nafi Beyin de işaret ettiği gibi Üniversite sadece ekonomik getirisi olan, ekonomik katma değer üreten bir yer değil sosyal, kültürel, toplumun karşılaştığı tüm sorunlara çözüm getirebilecek bir merkez konumdadır.” dedi.

“İŞADAMLARIMIZIN
TECRÜBELERİNİ GÖZARDI ETMEYECEĞİZ”
“Ben yapılması gereken doğrular adına elimden ne geliyorsa onu yapacağım” diyen Rektör Karaaslan, “Üniversite olarak biz asıl misyonumuzu yapacağız. Malzeme üretme noktasında dünya çapında, dünya literatüründe sürekli araştırmaları, makaleleri çıkan akademisyenler var. Kendilerini çok ön plana çıkarmıyorlar. Merkezi laboratuarın kurulmasıyla buradan Türkiye'de ses getirecek büyük buluşlar yapılması beklentilerimiz var. Bunları sanayi ürünlerine dönüştürecek ürünleri üreteceğiz, talep ederseniz size vereceğiz, Türkiye'de isteyen başkaları varsa onlara vereceğiz, kendi şirketlerimizi kuracağız burada onun örneklerini de göstermiş olacağız. Biz bu konuda duayen işadamlarımızın tecrübelerini hiçbir zaman göz ardı etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

NAFİ GÜRAL: “ÜNİVERSİTEYE KATKI YAPMAYA
HAZIRIM”
İş dünyasının üniversiteden yol göstericilik beklediğini söyleyen Nafi Güral, üniversite sanayi işbirliğinin önemine değindi ve üniversite sanayi işbirliğinin çerçevesinin çizilmesi ve oyuncuları ile görevlerinin belirlenmesi gerektiğini kaydederek “Katkılarımın ne olması gerektiği bana söylenirse ben bu katkıları sağlama konusunda üstüme düşeni yaparım. Üniversite yapsın, biz yararlanalım böyle bir anlayış içerisinde değiliz” dedi.
Güral, eğitime verdikleri desteğin ve ileride ihtiyaç duyacakları nitelikli elemanların yetiştirilmesi açısından stajını önemine değinerek öğrenci stajı konusunda da düşüncelerini ifade etti ve staj konusunda her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

“ÜNİVERSİTEMİZE BİR BİRİMİN YAPILMASINA KATKI SAĞLAYANLARIN BURALARA AİLE BÜYÜKLERİNİN İSİMLERİNİ VEREBİLİRİZ”
Rektör Karaaslan,” İşadamları ve şehrimizdeki varlıklı kişiler olarak Üniversitemizde herhangi bir birimin, bir laboratuarın yapılmasına katkıda bulunmak istiyorlarsa aile büyüklerinden uygun görecekleri birinin ismini buralara verebiliriz. Buna da açık olduğumuzu belirteyim. Bir ısrarımız yok ama yapmak isteyenler olursa bu konuda sizlerin desteğini bekleriz.” dedi.
Güral, “Üniversitenin şehirle bütünleşmesi anlamında önemli bir adım atıyorsunuz.” diyen KÜTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral işadamları olarak Üniversite'ye ellerinden gelen desteği yapacaklarını söyledi.

-SENDİKACILARDAN
DPÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARAASLAN'A ZİYARET-
Eğitim- Bir- Sen Kütahya Şubesi yöneticileri, görevine geçen hafta başlayan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı makamında ziyaret etti.
Prof. Dr. Karaaslan, kabulünde yaptığı konuşmada, üniversitenin kurulduğu günden bu yana fiziki mekan olarak çok fazla yol almasına rağmen laboratuvar ve içerik açısından çok eksiği olduğunu söyledi. Üniversiteyi öncelikle bir bilim üssüne dönüştürerek ülkeye yararlı çalışmalar yapmayı hedefledikleri belirten Prof. Dr. Karaaslan, 'Üniversitede kucaklayıcı bir tavır sergileyerek çalışanların sorunlarına çözüm üreteceğiz. Aynı zamanda Kütahya halkının eksikliğini hissettiği birçok alanda Valilik ve Belediye ile ortak projeler gerçekleştirmeyi hedefliyoruz' dedi.
Eğitim- Bir- Sen Kütahya Şube Başkanı Kamil Uçan ise üniversitelerin ülkelerin gelişimi ve değişimine öncülük etmesi gerektiğini ifade ederek, 'DPÜ geçmişte çalışanların çok farklı sorunlarla boğuştuğu ve insanların performansına göre değil fikir yapısına göre ödüllendirilip cezalandırıldığı bir konumdaydı. İnşallah bundan sonra daha demokratik, daha özgür ve halkla barışık bir Üniversite olacak' diye konuştu.
Uçan, ziyaret sonrası Prof. Dr. Karaaslan'a sendikanın yayımlarından oluşan kitap seti hediye etti.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com