İş Garantili Kurs

İş Garantili Kurs
Kütahya Belediyesi, meslek edindirme kursları kapsamında dün İş- Kur ile protokol imzaladı.

Kütahya Belediyesi, meslek edindirme kursları kapsamında dün İş- Kur ile protokol imzaladı.
PVC alanında 12 kişiye İş-Kur ile birlikte kurs vereceklerini açıklayan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, 12 kursiyerden 6 tanesine istihdam garantisi vereceklerini de belirtti.
Protokol imzalanmadan önce konuşma yapan İça, Kütahya Belediyesi olarak meslek edindirme kurslarına önem verdiklerini belirterek PVC kursu hakkında şu bilgileri verdi:
'13 Eylül Pazartesi günü Kütahya İş-Kur Müdürlüğü tarafından kursiyer seçimleri yapılacak. Seçilen kursiyerler 20 Eylül Pazartesi günü Artwin PVC ve Kırdar Grup'ta eğitmlere başlayacaklar. Eğitim süresi 520 saat olacak. Eğitim süresi boyunca kursiyerler hem meslek öğrenecekler hemde günlük 15 TL yevmiye alacaklar. Kurs 27 Aralık Pazartesi günü sona erecek. Kurs süresi sonunda işe en yatkın olan ve en başarılı olan 6 kursiyer eğitim gördükleri firmalarda işe başlayacaklar.'
Bu kurslarla birlikte kalifyeli elemanların arttığını belirten Mustafa İça, Kütahya'da 'ben her işi bilirim' eleman yerine bir işi çok iyi bilen elemanlar yetiştirmek için bu tür kurslara önem verdiklerini kaydetti.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'nın makamında gerçekleştirilen protokole; Mustafa İça, İş-Kur Müdür Yardımcısı Tevfik Bilgiç, Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Tarhan, Kırdar Grup Yöneticisi Tuncer Kırdar ve Artvin PVC yöneticisi katıldı. (Haber: Mustafa AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com