İş garantili ucuz midibüs tuzağı

İş garantili ucuz midibüs tuzağı
Antalya’da, yurtdışından yedi bin liraya midibüs getirme vaadiyle yaklaşık 100 kişiyi dolandırdıkları ileri sürülen 5 kişi gözaltına alındı.

Antalya’da, yurtdışından yedi bin liraya midibüs getirme vaadiyle yaklaşık 100 kişiyi dolandırdıkları ileri sürülen 5 kişi gözaltına alındı. Zanlıların 1.5 milyonluk haksız kazanç sağladıkları iddia edildi. 

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, yurt dışı kaynaklı dolandırıcılık şikayetlerinin artması üzerine çalışma başlattı. İki aylık teknik ve fiziki takibin ardından dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında örgüt lideri M.A.A. ile C.Y, B.Y, L.Y ve A.A gözaltına alındı. Zanlıların içinde baba ve oğullarının da olduğu öğrenildi.

Zanlıların Antalya merkezli ve İstanbul’da olmak üzere internet sitelerine "yurtdışından 7 bin liraya 27+1 midibüs getiriyoruz" diyerek ilan verdikleri kaydedildi. Zanlılar, bu siteye başvuran kişilere Avrupa'da yeni açılan bir şirketle anlaşmaya vardıklarını 7 bin lira peşin ve ayda 2 bin 500 lira taksitle 150 bin liralık midibüsü getirme vaadinde bulundukları ileri sürüldü.

Öte yandan suç örgütünün, kendilerine başvuru yapan kişilere midibüsleri Antalya'daki turizm firmalarına 5 bin liraya kiralama sözü verdikleri ve ayda 2 bin 500 lirayı kendilerine gönderme imkanı sağladıkları iddia edildi. Bir müşterinin bu şekilde 26 midibüs için örgüte, 182 bin lira yatırdığı öğrenildi. Örgütün bu şekilde 100 kişiyi mağdur ettiği ve yaklaşık 1.5 milyon haksız kazanç sağladığı bildirildi. Örgütün ayrıca 4 yıldır midibüs talebinde bulunan kişileri çeşitli yöntemlerle oyaladıkları ifade edildi.

Zanlılar, emniyetteki sorgularının ardından "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com