İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ İÇİN HAREKETE GEÇİYORLAR

İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ İÇİN HAREKETE GEÇİYORLAR
İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ İÇİN HAREKETE GEÇİYORLAR

MERSİN - Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) ile Mersin merkez ilçe Toroslar Belediyesi, İş Geliştirme Merkezi’nin hayata geçmesi için ele ele verecek.
MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı makamında ziyaret etti. Kent sorunlarının ve yeni projelerin ele alındığı ziyarette konuşan MESİAD Başkanı Akkurt, belediye ile ortak projeler geliştirmek istediklerini söyledi. Toroslar’ın her anlamda Mersin’in gelecek vaat eden bir bölgesi olduğuna dikkat çeken Akkurt, “Başkanımız Hamit Tuna’nın başarılı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Konum olarak önemli bir bölgedesiniz. Kentin ve ilçenizin ihtiyaçları ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. İnşallah bu dönemde de hep birlikte güzel projelere imza atacağız” dedi.
MESİAD’ın geçen dönem kurduğu Mersin İş Geliştirme Merkezi’ne yer tahsis ederek destek sağlayan Tuna’ya teşekkür eden Akkurt, bunun Mersin adına çok güzel bir gelişme olduğunu belirtti. Bu çalışmayı yeni yönetim olarak devam ettirmek istediklerini dile getiren Akkurt, “Bununla ilgili başta Valimiz olmak üzere gerekli yerlerle görüşeceğiz. Çünkü bu tür iş geliştirme merkezleri sadece bir derneğin, bir kurumun işi değil. Diğer illerde olduğu gibi kamu ve yerel olmak üzere tüm bileşenlerin birlikte hareket edeceği bir projedir. İş Geliştirme Merkezleri maddi imkansızlıklardan dolayı iş sahibi olamayan yeni girişimcilerin kendi işlerini kurarak büyümelerini sağlayan bir kurum görevi üstleniyor. Daha önce belediyeniz ile imzalanan İş Geliştirme Merkezi protokolünün şartlarını yerine getirerek sizlerle birlikte çalışmak istiyoruz” diye konuştu.
Toroslar Belediye Başkanı Tuna da MESİAD’ın Mersin yararına vizyonel projelere imza atan bir oluşum olduğunu kaydetti. MESİAD’ın, kentin yaşam kalitesini arttırmak, huzur ve güvenin sağlanması ile ekonomik anlamda üst seviyelere çıkarmak için çalışan saygın işadamlarının oluşturduğu bir yapı olduğuna vurgu yapan Tuna, MESİAD ile bundan sonraki süreçte de diyalog içerisinde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. MESİAD ile birlikte işsizliğe çözüm olacak İş Geliştirme Merkezi protokolü imzaladıklarını anımsatan Tuna, “Ancak bu projemiz ile ilgili Kalkınma Ajansı’ndan olumlu yanıt alamadık. Ama vazgeçmiş değiliz. Projenin hayata geçirilmesi, işsiz ve kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımıza bir umut ışığı olacaktır. Yeni oluşan MESİAD yönetim Kurulu ile bu projemizi hayata geçireceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Tuna ayrıca MESİAD’dan, Mersin’in yeniden yapılanma sürecinde özellikle beş binlik planların takipçisi olmalarını da isteyerek, şunları söyledi: “Mersin’de arsa problemi ve yapılaşma anlamında sıkışmış bir düzen var. Maalesef tarım arazileri imara açılıyor. Tarım, özellikle küresel ısınmadan dolayı gelecekte çok önemli bir iş dalı olacak. İş adamlarımızdan, tarıma uygun alanların kentsel dışı çalışma alanı olarak açılmasıyla ilgili desteklerini bekliyoruz. Hep beraber el ele vererek güzel bir Mersin’in oluşması için elimizden gelen bütün desteği sunmaya hazırız.”
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com