İŞ-Kur toplum yararına çalışma programlarını denetliyor

İŞ-Kur toplum yararına çalışma  programlarını denetliyor
Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde Pazarlar Belediyesinde çalışan 25 kişinin denetimleri İş-Kur tarafından yapıldığı bildirildi.

Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde Pazarlar Belediyesinde çalışan 25 kişinin denetimleri İş-Kur tarafından yapıldığı bildirildi.
2 ay süreyle çalışan ve 31 Aralık 2011 tarihinde tamamlanacak Toplum Yararına Çalışma projesinde çalışan İşçiler İş- Kur Kütahya İl Müdürlüğü denetçisi Halil Ünlü ve Hak-İş, Öz Orman –İş Sendikası Kütahya Bölge Sekreteri Hasan Ali Çertik tarafından denetlendi.
İş-Kur Denetçileri Halil Ünlü ve Hasan Ali Çertik aynı zamanda Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun'u makamında ziyaret ettiler.
Toplum Yararına Çalışmanın ay sonunda tamamlanacağını belirten İŞ-Kur İl Müdürlüğü denetcisi Halil Ünlü, 'Toplum Yararına Çalışma programı çerçevesinde Pazarlar Belediyesi bünyesinde çalışan 25 işçinin denetimlerini yaptık. Pazarlar Belediyesi bünyesinde çalışan işçilerin nerelerde çalıştığını denetlerken işçiler ile sohbet edip sorunlarını dinledik. Belediyeler ile ortaklaşa yapılan projelerin değeri ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacaktır. Şehirlerin görünümlerinin değişmesine katkı sağlıyoruz. Kişilere istihdam sağlıyoruz.' dedi.
Toplum Yararına Çalışma program çerçevesinde çalışan işçilerin İş-Kur denetçileri tarafından denetlenmesinden memnun olduklarını belirten Pazarlar Belediye Başkan Ahmet Torun, 'İş- Kur İl Müdürlüğü ile yapılan projeler öz kaynağı olmayan belediyeler için daha fazla önem taşıyor. İş-Kur ile uyguladığımız bu 4. projedir. Öz kaynaklarımızın olmamasından dolayı bu projeler hizmet vermemizi güçlendiriyor. Toplum Yararına Çalışma Programlarında bizlere destek veren herkese teşekkür ederim '

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com