İş Takipçilerine İtibar Etmeyin!

İş Takipçilerine İtibar Etmeyin!
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerek emeklilik gerekse sigortalılık işlemlerinde sigortalı ve işverenlerin işlemlerinin yürütümünde üçüncü bir kişinin takibini gerektirecek herhangi bir işlem bulunmadığını açıklayarak bu tür kişi veya kişilere itibar

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından gerek emeklilik gerekse sigortalılık işlemlerinde sigortalı ve işverenlerin işlemlerinin yürütümünde üçüncü bir kişinin takibini gerektirecek herhangi bir işlem bulunmadığından, 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu hükümleri saklı kalmak kaydıyla, iş takipçiliği ve haksız menfaat sağlanmaması amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında iş takibi yapma yetkisi bulunan avukat ve vekaletnamesi bulunanlar dışında, iş takipçiliği yapanlara itibar edilmemesi gerektiği duyruldu.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğüne ulaşan bazı duyumlara göre İlimizde; 5510 sayılı Kanunun 4/b kapsamına tabi (Bağ-Kur) borçlu sigortalılarımıza telefonla ulaşan bazı kötü niyetli kişilerin, kendilerini Kurum (Bağ-Kur) personeli olarak tanıtarak prim borçlarının gecikme zammı borcu (Faiz) kısmının tamamen silineceği, Prim aslı borcunun (Ana Para) taksitler halinde ödenebileceği, ancak bir taksitinin peşin yatması gerektiği bunun içinde Banka veya PTT kanalıyla belirtilen isme havale yapılması gerektiği belirtildi.
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bu tür telefonlara da itibar edilmemesi ve her türlü 4/b (Bağ-Kur) primlerini T.C. Kimlik veya 4/b (Bağ-Kur) numarası ile anlaşmalı Banka veya PTT şubelerine yapılması gerekmekte olduğu ifade edildi.
Ayrıca, her türlü iş ve işlemlerin İl/Merkez Müdürlüklerinde en kısa sürede tamamlanacağı hususunun belirtildiği açıklamada şu bilgilere yer verildi:
' Vatandaş, Kütahya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetlerin asli unsurudur. Hizmet sunumunda herkese eşit ve adaletli davranılmaktadır. Hizmetlerimiz vatandaşımıza en yakın noktadan (Kütahya Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Gediz Sosyal Merkez Müdürlüğü, Tavşanlı Sosyal Merkez Müdürlüğü ve Simav Sosyal Merkez Müdürlüğü) sunulmaktadır. Vatandaş talepleri en kısa sürede sonuçlandırılmakta olup reddedilen talepler de en kısa sürede başvuranlara bildirilmektedir. Görevli personelin başvuruları sırasında vatandaşları özenli ve dikkatli şekilde dinleyerek hizmet verilmekte, Elektronik ortamda ve e-posta yoluyla alınan başvurulara en kısa sürede cevap verilmektedir. Telefon ile yapılan başvurulara mümkün olduğu kadarıyla cevap verilmeye çalışılmaktadır.
Başvuruların alındığı mekanlara konulan dilek ve öneri kutuları ile kurum İnternet sayfası üzerinden vatandaşların dilek ve önerileri alınıp, bunlar hizmetin geliştirilmesi için fırsat olarak değerlendirilmekte, hizmet sunumunda sürekli gelişim esas alınmaktadır. Hizmet binalarımız, vatandaşların ilgili birime kolayca erişilebilmesi için uygun şekilde düzenlemiş ve hizmetin gerektirdiği fotokopi, örnek dilekçe formu gibi ihtiyaçlar karşılanmakta olup kurumun İnternet sitesi http://www.sgk.gov.tr'den her türlü bilgi ve belgeye vatandaşların ulaşma imkanı sağlanmıştır.' şeklinde önemli bilgiler verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com