İş verenlerle iş arayanlar buluştu

İş verenlerle iş arayanlar buluştu
Üçüncü Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İstihdam Günleri’nde 60 işveren iş arayanlarla Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Ala Park’ta buluştu.

Üçüncü Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İstihdam Günleri’nde 60 işveren iş arayanlarla Üniversite Caddesi üzerinde bulunan Ala Park’ta buluştu. İki gün sürecek etkinliğin açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ayhan Kavas, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve çok sayıda işveren katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, Sanayi Odası olarak çalışacak adam aradıklarını ancak bulamadıklarını belirtti. Özaydemir, “İş Kur istatistik yapıyor işsizlik yüzde 10 civarında. Biri bana bunu anlatsın. İşe almak için adam arıyoruz, bu defa da mesleksizlikle karşılaşıyoruz. Bir taraftan da iş beğenmiyorlar. Nasıl bir devire geldik böyle, acaba eğitimde mi sıkıntımız var ya da gençlere biraz çalışma azmi ve alın terinin kıymetini anlatamıyor muyuz? Ücret meselesine gelince Türkiye önümüzdeki dönemde bu sıkıntıları yaşayacaktır. Bunun yanında global rekabette yer varabilmek için sanayimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Biz birbirimiz için varız. Önümüzdeki süreçte gençlerimize çalışmayı ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlamalıyız.

Organize sanayide her işyeri işçi aramaktadır, o zaman sıkıntı nerede. Acaba biz üretimde değil de sadece hizmet sektöründe mi çalışmak istiyoruz? Dikkatli olalım ve gençlerimize çalışmayı sevdirelim. Çalışmanın kutsal olduğunu ve yaşamak için gerekli olduğunu anlatmalıyız. Bu organizasyonun değerini bilelim ve inşallah verimli bir etkinlik olur”dedi.


İŞSİZİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Yoldaş ise etkinliğe gerçekleşmesine destek veren herkese teşekkür etti.

Yoldaş, “Kurum olarak söz veriyoruz ki işsizlikle mücadelede işsizimizin yanında olacağız, işverenle birlikte bu sorunun çözümü için çalışacağız. İşimiz yüz güldürmek, el uzatmaktır. Olmamız gereken yerde olacağız, yapmamız gereken işi yapacağız” dedi.


Konuşmalardan sonra kurdele kesilerek açılış yapıldı. İstihdam günlerinde 60 kurumun standı olduğu belirtildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com