İsa Gök yemin edecek!

İsa Gök yemin edecek!
CHP'li İsa Gök saat 15.00'de miletvekili yemini edecek.

HP Mersin Milletvekili İsa Gök, mücadelesini TBMM kürsüsünden devam ettirmek için bugün milletvekili yemini edeceğini açıkladı.
Gök, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 2011 yılı dünyasındaki TBMM’de milletin temsilcisi olan 3 muhalefet partisinin de cezaevinde hükümlü olarak değil, tutuklu olarak yatan milletvekili bulunduğunu ifade etti.
Bu durumun demokrasi ile yönetildiği iddia edilen hiçbir ülkede kabul edilemeyeceğini belirten Gök, ”AKP tümüyle kendisine bağlamış olduğu yargıya istediği kararları aldırmaktadır. İstediği sonucu alamazsa bu kez kanunu değiştirmekte; onu da yeterli görmezse Anayasayı değiştirmektedir” dedi.
Söz konusu milletvekillerinin halkın iradesi yok sayılarak görevlerini yapmasına engel olunmasının yalnız kendisinin değil herkesin ”hayır” demesi gereken bir ”hukuksuzluk” olduğunu iddia eden Gök, şunları söyledi:
”Bu sebeple hukuk dışılığa dikkat çekme, haykırışlara kulak verme ve milli iradeye sahip çıkma adına başlatmış olduğum eylemimi, Meclis İçtüzüğü gereği iktidar grubu tarafından milletvekilliğimin düşürülmesi aşamasına gelinmiş olmasından dolayı sonlandırıyorum. Tüm hukuk dışılıklara ve demokrasi dışılıklara karşı TBMM kürsüsünden mücadelemi devam ettirmek için bugün yemin ediyorum. Bu yeminle birlikte vekil arkadaşlarımı Meclise getirtinceye kadar, duyarsızlaştırılan yüreklere, sağırlaştırılan yargıya haykırmaktan, Silivri’deki zulüm haneye dikkat çekmekten asla vazgeçmeyeceğim.”
Gök, bugün yemin ederken ”İraden tutuklu, bir imza da sen var” kampanyasında toplanan imzalardan bir kısmını Meclis kürsüsüne bırakacağını söyledi.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Gök, konuyu gündemde tutma bakımından eyleminin başarıya ulaştığını ifade etti.
Rövanş alma mantığıyla yargı ve siyasetin yürütülemeyeceğini ifade eden Gök, tutukluluk süreleriyle ilgili tahliyelerin belli şahıslar yönünden 3-4 yıl daha beklenmemesi gerektiğini dile getirdi. Gök, ”Bu uygulama, doğrudan infazdır” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com