İşadamları, Tagid'in iftarında buluştu

İşadamları, Tagid'in iftarında buluştu
Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Çorlu'da verdiği iftar ile Tekirdağlı işadamlarını bir araya getirdi...

Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) Çorlu'da verdiği iftar ile Tekirdağlı işadamlarını bir araya getirdi. İftara 500 davetli katıldı.

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde faaliyet gösteren Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği (TAGİD) her yıl işadamlarına yönelik düzenlediği iftar programlarına bu yıl bir yenisini daha ekledi. Çorlu Shıwa Restoran'ta verilen iftara Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, İl jandarma Alay Komutanı j. Alb. Kazım Rıfkı Ayan, CHP Tekirdağ milletvekili Emre Köprülü, AK Parti Tekirdağ milletvekili Özlem Yemişçi, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen, Çorlu Müftüsü Nazmi Söğüt, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Tekirdağ KOSGEB Hizmet Merkez Müdürü Özay Cebeci, TAGİD dernek üyesi işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.

Davetlileri iftar alanına gelişte TAGİD Eşbaşkanı Ali Canbulat, Sanayi Komitesi Başkanı Şakir Sönmez, İnşaat Komitesi Başkanı Fikri İşbilir, Hizmet Komitesi Başkanı Taner Erdim ve Yönetim Kurulu üyesi Tevfik Ayhan karşıladı. İftar sonrası bir konuşma yapan CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, iftar sofrasında işadamları ile olmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek "Tekirdağ'da işadamları olarak siyasi parti farklılıkları ve hayat görüşlerini bir tarafa bırakarak, birlikte hareket etmemiz gerekiyor, iftarı organize eden TAGİD yöneticilerine teşekkür ediyorum. " dedi.

İftara katılan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi ise "Bizleri bu iftar sofrasında bir araya getiren Trakya Aktif Genç İşadamları Derneği başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Ramazan ayı bereket ve bolluk ayıdır. Nezaket ve hoşgörünün hakim olduğu mübarek bir aydır. Kendimizi sorguya aldığımız, hesap verdiğimiz, kendimize çeki düzen verdiğimiz, nefsimizi terbiye ettiğimiz mübarek ramazanı şerif ayıdır. Bazen bir nasihat, bazen bir musibettir hayatımızı değiştiren. Biz nasihatlere önem vermeliyiz ki musibetlerde bizden uzak dursun. Bu duygularla, bu hassasiyetle, bu nasihatlerden sonra yolumuz bahtımız açık olsun hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. " dedi.

Konuşmalardan sonra 140 üyeli derneğe, son bir yıl içerisinde kayıt olan 40 üyesine Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek tarafından üyelik sertifikaları verildi. Ayrıca, TAGİD eski Genel Sekreteri Soner Şaşmaz'a da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

İftara, Türkiye'ye Uganda, Nijerya, Fas ve Türkmenistan'dan okumaya gelen öğrencilerde katılarak davetlilere kendilerini tanıttılar. Öğrenciler kendilerinin okumasında büyük yardımları olan işadamlarına teşekkür ettiler. CHP milletvekili Emre Köprülü yurt dışından gelen öğrencilerle tek tek ilgilenerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. İftar duasını ise Tekirdağ Müftüsü Mahmut Gürlen yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com