işbaşaran'dan olay yaratacak iddia!

işbaşaran'dan olay yaratacak iddia!
AK Parti'den olaylı bir şekilde ayrılan Feyzi İşbaşaran, Kızılay Başkanı'nın istifasıyla ilgili iddialarda bulundu...

AKP'den kavgalı bir biçimde istifa eden eski milletvekili Feyzi İşbaşaran, Tekin Küçükali'nin Kızılay Genel Başkanlığı'ndan istifası konusunda, twitter üzerinden çarpıcı iddialarda bulundu.

TARTIŞAMIN ARDINDAN HAKARETLER BAŞLADI Siyasi kulislere yansıyan iddialara göre AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana Kızılay Başkanı'nın görevden alınarak yerine bir arkadaşının getirilmesini istedi. Bu isteğin yerine getirilmemesi üzerine Çelik, milletvekili adayı olma hazırlığı içinde olan Tekin Küçükali'nin AKP'den adaylığını engelledi. Son olarak Küçükali,  Erdoğan'a kavganın iç yüzünü anlatmak için Dolmabalçe'deki ofisine geldi. Toplantıya Ömer Çelik de katılınca ortam gerildi. Gergin tartışmanın ardından hakaretler başlayınca, Küçükali toplantıyı terk etti. Daha sonra da Kızılay Başkanlığı'ndan ayrıldı.

İddialara göre seçim öncesi AKP Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Tekin Küçükali'yi arayarak, Adana Kızılay Şube Başkanını görevden alarak yerine bir arkadaşını getirmesini istedi.

AKP'NİN İSTEDİKLERİNİ YERİNE GETİRMİYOR Küçükali ise kendisinin göreve getirdiği Adana Şube Başkanını koruyarak, "Kızılay, Adana Şube Başkanı benim en iyi şube başkanım. Neden görevden alayım. Bunu yapamam" yanıtı verdi. Ancak Çelik'in ısrarlı talepleri devam etti. Küçükali ile Çelik'in birbirlerine telefonda ağır hakeretlerde bulundukları öğrenildi. Görüşmenin küfürleşmeye dönmesi üzerine Küçükali'nin "Sen ne biçim adamsın ulan. Ben adam gibi adamım" diyerek telefonu Çelik'in yüzüne kapattığı ileri sürüldü. İddialara göre seçim sürecinde AK Parti'den milletvekili adayı olmak isteyen Küçükali'nin adaylığını Çelik, "AKP'nin istediklerini yerine getirmiyor" diyerek engelledi.

ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİ Yine iddialara göre Çelik, Küçükali'yi Başbakan Erdoğan'a şikayet etti. Başbakan Erdoğan ise 7 yıl önce bizzat kendisinin göreve getirdiği veAKP'nin kurucuları arasında bulunan Küçükali ile bir telefon görüşmesi yaptı. Çelik'in de kendilerini dinlediğini söyleyerek yapılan konuşma yine tatsız bitti. Başbakan'ın Çelik'in kendisine, "Bütün AK Partililere küfür etti" dediğini söylemesi üzerine, Küçükali'nin, "Küfür ettim ama Çelik'in şahsına küfür ettim. Ben ağzımda puro, elimde viski bardağıyla küfür etmem. Haram paraların geçtiği gırtlağımla küfür etmem" yanıtı verince konuşmanın burada kesildiği öğrenildi.

ERDOĞAN'IN ÖNÜNDE KAVGA ETTİLER Telefonla görüşmenin bu şekilde bitmesi üzerine Tekin Küçükali, Başbakan Erdoğan'la Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde görüştü. Burada Ömer Çelik ile aralarında geçen tatsız süreci anlatırken, konuşmaya bir sürü sonra Çelik de katıldı. Küçükali ve Çelik'in bu kez de Erdoğan'ın önünde birbirlerine girdikleri, Erdoğan'ın ağırlığını Çelik'ten yana koyma eğilimi göstermesi üzerine Küçükali'nin istifa edeceğini söyleyerek odayı terk ettiği öğrenildi. Küçükali'nin olayın ardından da istifa ederek memleketi Trabzon'a gittiği belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com