“İşçi çıkartılması söz konusu değil"

“İşçi çıkartılması  söz konusu değil"
80 İŞÇİNİN ÇIKARTILDIĞI YÖNÜNDEKİ İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU AÇIKLANDI - GENEL MÜDÜR HÜSEYİN GÜRCAN'IN YENİ YÖNETİMLE DE AYNI GÖREVİNİ SÜRDÜRECEĞİ BELİRTİLDİ
KÜMAŞ Manyezit Sanayi A.Ş.'de, '80 kişinin işten çıkartıldığı' yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi. 
KÜMAŞ'tan yapılan açıklamada, fabrikanın devir işlemlerinin ardından, çalışan işçilerin tamamının özlük haklarının yeni fabrikaya aktarıldığı kaydedildi.
Kamuoyunda 'fabrikadan 80'e yakın kişinin işine son verildiği' yönündeki iddiaların asılsız olduğu ifade edilen izahatta, işletmenin yeni yatırımlara da kısa sürede start vereceği belirtildi.
KÜMAŞ'ın yeni yatrımlar için bir süre önce Kütahya 2. OSB'den 191 dönümlük arazi satın aldığı anımsatılan açıklamada, Genel Müdürü Hüseyin Güncan'ın yeni yönetimle de aynı görevini sürdüreceği vurgulandı.
TMSF'nin, en değerli şirketi olarak tanıtımını yaptığı ve 320 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı KÜMAŞ Manyezit Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinde, en yüksek teklif olan 285,5 milyon dolar ile fabrikayı, Murat Ülker ve Remzi Gür satın almıştı.
Yeni dönemde KÜMAŞ'ın yüzde 51'lik hissesinin Ülker Grubu'na, yüzde 49'luk hissesinin de Ramsey Grubu'na ait olduğu öğrenildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com