İşçi emeklilerine taksitle kömür imkanı

İşçi emeklilerine taksitle kömür imkanı
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, İşçi Emeklileri Derneği Kütahya Şubesi'nce işçi emeklilerine 5 eşit taksitle kömür verileceği bildirildi.

 Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, İşçi Emeklileri Derneği Kütahya Şubesi'nce işçi emeklilerine 5 eşit taksitle kömür verileceği bildirildi.
Taksitle kömür alacak dernek üyelerini kayıt amacıyla yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Hisarcık ilçesine gelen 4 bin 500 üyeli İşçi Emeklileri Derneği Kütahya Şube Genel Sekreteri Sami Eskikent, “Dernek olarak zor durumda olan işçi emeklilerimize hizmet amacıyla 5 eşit taksitle Tunçbilek, Soma ve Sibirya kömürü satıyoruz. Kömür taksitleri emeklilerimizden ekim ayından itibaren kesmeye başlayacağız. Kömür satışlarımız sigortalı ve Tarım Kredi Kooperatifi kanalıyla yapılmaktadır. Allah muhafaza kömür yazılan vatandaşımız öldüğü zaman parasını da almıyoruz. Bize yatırdığı parayı da geri veriyoruz. Kömür bedava gelmiş oluyor. Dernek olarak bu işten bir kazancımız yok. Bizim Hisarcık'ta 100 üyemiz var. Bu üyelerden bazıları bizden önceki yıllarda kömür almış unutmuş. Aidat kesiliyor. Ama ondan haberi yok. Biz bunlara tekrar kömür verileceğini hatırlatmaya geldik. Bu arada üye olmak isteyenleri de kaydediyoruz. Ayrıca derneğimizce ramazan ayında 50 emeklimize 50'er TL. Yardım yapılacak. Ayrıca sosyal güvenlikte sorunu olan emeklilerimizin problemlerinin çözümüne yardımcı oluyoruz. Bu arada Kütahya'da Halk Ekmek büfesiyle anlaştık. Derneğimizden fiş alan üyelerimiz Halk Ekmekten ekmeği 20 kuruş daha ucuza alıyor. Diğer taraftan Kütahya'da Özel Halk otobüsleri akıllı karta geçti. Bu konuda da girişimlere başladık. Tahmin ediyorum üniversite öğrencilerine uygulanan tarifeden işçi emeklilerimizde yararlanacak “ diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com