İşçi ölümlerine protesto

İşçi ölümlerine protesto
Türk İş ve KESK'e bağlı sendikalar Esenyurt'ta bir AVM inşaatında çıkan yangın sonucunda 11 işçinin hayatını kaybetmesini protesto etti.

AVM inşaatında çalışan işçilerin hayatını kaybetmesini protesto eden yaklaşık 50 kişilik sendikalı, Esenyurt'taki inşaat alanına yürüdü. Yangının çıktığı işçilerin çadırlarının önüne kadar yürüyen grup daha sonra burada bir basın açıklaması yaptı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Sendikalar adına yapılan açıklamada "Uzun süredir iş güvenliğine yönelik hazırlanan yasa tasarısı mecliste bekletiliyor. Burada hayatını kaybeden 2 sigortasız arkadaşımızın apar, topar sigortalı yapılmaya çalışılması, patronların işçilere nasıl baktığının göstergesidir. Dün Tuzla'da, OSTİM' de bugün ise burada Esenyurt'da onlarca işçi arkadaşımız hayatlarını kaybettiler.

Sorumlular bir an önce cezalandırılmalıdır" şeklinde konuşuldu. "İş kazası değil, bu bir cinayet" şeklinde sloganlar atan sendika üyeleri yangının meydana geldiği alanın fotoğraflarını çekti. Sendika üyeleri basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı. (NSK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com