İşçilerden Fransız konsolosluğuna işgal!

İşçilerden Fransız konsolosluğuna işgal!
Sendikalı oldukları için işten atılan Yurtiçi Kargo işçileri Fransız Konsolosluğunu işgal ettiler.

Sendikalı oldukları için işten atılan Yurtiçi Kargo işçileri Fransız Konsolosluğunu işgal ettiler. Sendika merkezinden alınan bilgiye göre eyleme katılan ve aralarında Nakliyat-İş yöneticilerinin de olduğu 23 kişi gözaltına alındı.

DİSK'e balı Nakliyat-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan ve Ocak ayından bu yana direnişte olan Yurtiçi Kargo işçileri Taksim'deki Fransız Konsolosluğunu işgal ettiler. İşe geri dönene kadar burayı terk etmeyeceklerini belirten işçiler, binanın çatısına çıkarak taleplerini dile getiren bir pankart astılar. Sendika merkezinden alınan bilgiye göre daha sonra polisin müdahalesiyle aralarında DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu’nun da bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Nakliyat-İş Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal ve sendika avukatı Ayhan Erkan'ın da olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınanlar şu anda sağlık kontrolü için Haseki Hastanesi'ne götürülüyor. Kontrolün ardından gözaltına alınan Yurtiçi kargo işçilerinin Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesi bekleniyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com