İşçilerin çiş kavgası

İşçilerin çiş kavgası
TOKAT'ta iki inşaat işçisi arasında dün 'çiş' yüzünden çıkan kavga, bugün Tokatlı ve Doğulu işçiler arasında olaylarla devam etti.

Kent merkezine 2 kilometre uzaklıktaki Topçam Mahallesi'nde, Tokatlı müteahhidin yaptırdığı Yazıcıoğlu Sitesi'nin inşaatında çalışan 200 kadar işçinin karıştığı kavgaya dün inşaata bir işçinin işemesi neden oldu. Tokatlı bir işçi inşaatı üst kat balkonundan işerken, alt kattaki Doğulu bir işçinin üzerine sıçradı. İki işçi arasında çıkan kavgaya birkaç arkadaşı da karışırken, diğer işçilerin araya girmesiyle olay yatıştırıldı.

BU SABAH MEYDAN KAVGASI ÇIKTI

Olayın dün kapandığı sanılırken, bu sabah inşaatta işbaşı yapan işçiler arasında karşılıklı laf atmaların ardından saat 10.00 sıralarında iki grup taş ve sopalarla birbirine girdi. Kavgayı haber alıp gelen polis ekibi havaya ateş ederek kavgayı güçlükle ayırdı. Sopa darbeleriyle yaralanan Tokatlı işçiler Salih Günhan ile Hüseyin Dilibal'ın, kaldırıldıkları Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

DOĞULU İŞÇİLER KORUMA ALTINDA

Aralarında inşaatta çalışan işçilerin yakınlarının da bulunduğu kişilerin gelmesiyle toplanan öfkeli kalabalık,Doğulu işçilere saldırmak istedi.

Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis, Doğulu işçilerin kaldığı barakalara öfkeli kalabalığı yaklaştırmazken, hem inşaatın bulunduğu bölgede hem de kentte kentte geniş güvenlik önlemi aldı. Olaylarla 4 kişi gözaltına alınırken, soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

BAZI İŞÇİLERİN İŞİNE SON VERİLDİ

Topçam Mahallesi'ndeki Yazıcıoğlu Sitesi'nin inşaatını yapan şirket, olaylar üzerine çalışmaları durdurdu.

Şirket yetkilisi Vural Diril, olaylar nedeniyle bazı işçilerin kendi istekleriyle işten ayrıldığını, 'verimsiz' görülen bazı işçilerin de işlerine son verildiğini söyledi. Diril, hem kendisi ayrılan hem de çıkarılan işçilerin ücretlerini ödediklerini sözlerine ekledi.

İŞÇİLER KENTTEN AYRILDI

Yazıcıoğlu sitelerinin inşaatında gruplar arasında çıkan kavganın ardından işi bırakan ve verimsiz oldukları gerekçesiyle işlerine son verilen 45 doğu kökenli işçi kentten ayrıldı. Yaşanan gerginliğin ardından inşaat firması tarafından ödemeleri yapılan ve kavgaya karışanlar arasında yer alan 45 işçi bölgeye gönderilen 3 minibüse bindirilerek kent dışına gönderildi. Firma yetkilileri çalışmaya devam edecek olan işçilerin sayısı ile ilgili bilgi vermedi. İnşaatların bulunduğu alanda polis ekiplerinin gece boyunca güvenlik önlemini sürdüreceği öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com