İsfalt 3. Asfalt Eğitimi Eskişehir'de yapıldı

İsfalt 3. Asfalt Eğitimi Eskişehir'de yapıldı
İsfalt ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile ülke genelinde gerçekleştirilen asfalt eğitimlerinin üçüncüsü Eskişehir'de yapıldı.

İsfalt ve Türkiye Belediyeler Birliği işbirliği ile ülke genelinde gerçekleştirilen asfalt eğitimlerinin üçüncüsü Eskişehir'de yapıldı.

Çanakkale, Bilecik, Kütahya, Afyon ve Uşak belediye ekiplerinin katıldığı seminerde kaliteli asfalt üretimi ve seyir konforu sağlayan yollar için ekonomik çözüm yolları aktarı konuları ele alındı. Eğitim çalışmaları sonrası mahalli idarelerin, asfalt ve yol yapım giderlerinden tasarruf sağlamaları hedefleniyor.
İsfalt, asfalt üretim teknikleri ve kaliteli asfalt uygulamaları konusunda bilgi ve tecrübelerini tüm Türkiye ile paylaşmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, Türkiye Belediyeler Birliği'nin talebi üzerine başlayan ve Haziran 2012'de tamamlanması planlanan eğitim programlarının üçüncüsü Eskişehir'de gerçekleştirildi. Eskişehir, Çanakkale, Bilecik, Kütahya, Afyon, Uşak il ve ilçe belediyelerinin katılımıyla yapılan seminere, karayollarının bölge illerindeki birimleri ile özel sektör temsilcileri de katıldı.
Seminer çerçevesinde, İsfalt'ın teknik konularda uzman eğitmenleri, A'dan Z'ye asfaltı anlatmanın yanı sıra bölgeye özel asfalt uygulamaları ile İsfalt'ın iş süreçleri konularında da katılımcılara bilgi verildi. Eğitim pratik ve teorik olarak iki başlık halinde yapıldı. Eğitmenlerin tecrübelerini de aktardıkları asfalt eğitimi, saha uygulamasıyla noktalandı.
Kaliteli asfalt üretimi ve seyir konforu sağlayan yollar için ekonomik çözüm yollarının aktarıldığı eğitim çalışmaları sonrası mahalli idarelerin, asfalt ve yol yapım giderlerinden tasarruf sağlamaları hedefleniyor.
Eğitimler, Türkiye'nin belli bir sistematiğe göre 12'ye ayrılmasıyla oluşan bölgelerin merkez illerinde düzenleniyor.
Bu çerçevede her merkezde asfalt ve yolla ilgili problemler yerinde tespit ediliyor ve Türkiye'deki bütün belediyelere gerek kaliteli asfalt üretimi gerekse seyir konforu sağlayan yollar için ekonomik çözüm yolları aktarılıyor.
Tespit edilen 12 bölgeden 7'sindeki eğitimler, 2011 sonuna kadar gerçekleştirilecek ve İsfalt uzmanlığı 40 ayrı ile ulaşmış olacak. Bu çerçevede ilki Edirne'de ikincisi İzmir'de gerçekleşen eğitimler Eskişehir'den sonra Konya, Sakarya, Ankara ve Diyarbakır'da devam edecek. Diğer bölgelerdeki eğitimlerin ise Haziran 2012'ye kadar tamamlanması öngörülüyor.
9 kişilik teknik kadro
İsfalt'ın uzman teknik eğitim ekibi ise Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Sönmez, Uygulama Müdürü Fethi Turgut, Teknik Eğitim Şefi Dr. Mehmet Tahir Deniz, Kesin Hesap Şefi Şaban Bektaş, Kalite Kontrol Şefi Süleyman Girit, Laboratuar Şefi Seyit Ali Yıldırım, Teknik Emniyet Şefi Erdem Bulut, Kesin Hesap ve Hakediş Şefi Şaban Bektaş ve Uygulama Mühendisi Abdullah Çabuk'tan oluşuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com