İşgal Sona Erdi

İşgal Sona Erdi
Mersin'de, işten çıkarıldıklarını öne süren bir grup işçinin CHP İl Başkanlığı'nı işgal eylemi sonlandırıldı...

Mersin'de, işten çıkarıldıklarını öne süren bir grup işçinin CHP İl Başkanlığı'nı işgal eylemi sonlandırıldı. Parti binasını boşaltan 57 işçi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, yaklaşık bir ay önce çivi üretimi yapan bir fabrikada, sendikalı olmak istedikleri için işlerine son verildiğini öne süren işçilerden oluştuğu belirtilen bir grup işçinin dün sabah saatlerinde Bahçe Mahallesi'ndeki CHP İl Başkanlığı'na girerek başlattıkları işgal eylemi, polis ekiplerinin uyarıları neticesinde sonlandırıldı.

Çevik Kuvvet ekiplerinin oluşturduğu kordon eşliğinde binadan çıkarılan işçiler, polis midibüslerine bindirilerek, önce Mersin Devlet Hastanesi'ne götürülerek, sağlık kontrolünden geçirildi.

İşçilerin daha sonra gözaltına alındığı bildirildi.

Sendikadan açıklama

Birleşik Metal-İş Sendikası Anadolu Şube Başkanı Seyfettin Gülengül parti binasına gelerek, işçileri ikna edip, 3 katlı binanın son katındaki eylemin sürdürüldüğü daireye girdi.

Eylemin "kesinlikle siyasi bir nedeninin olmadığını" vurgulayan Gülengül, şöyle konuştu:

"CHP'nin parti programında sendikal haklarla mücadele etmek gibi bir madde var. Bunu söylemek başka bir şey, hayata geçirmek başka bir şey. Biz kendilerinin bu mücadelede bizimle birlikte hak talebinde bulunmalarını beklerdik. Ayrıca patronun da CHP'li olmasından kaynaklı, sorunun çözümü noktasında etkili olacaklarını düşündüğümüz için buradayız. Yoksa bizim CHP'ye veparti mensuplarına zarar vermek veya onları rencide etmek gibi bir niyetimiz asla yoktur. Bizim binaya zarar vermek gibi niyetimiz de yok. Kalemlerine dahi dokunmuyoruz. Sadece içerideki arkadaşlarımız çay ve şekerlerini kullanıyorlar. Onları da borç hanemize yazıyoruz ve eylemin ardından temin edeceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com