İşgüzar belediye bakın ne yaptı!

İşgüzar belediye bakın ne yaptı!
Beyoğlu Belediyesi renklere bile tahammül edemedi

Hafta başında Fındıklı'da bir mahalle sakini tarafından rengarenk boyanan merdivenleri belediye gece operasyonuyla griye boyadı. Hiçbir farklı sese, renge,düşünceye tahammülü olmayan AKP bir kez daha tahammülsüzlüğünü gösterdi. Karaköy'de yaşayan Orman Mühendisi Hüseyin Çetinel tarafından birkaç gün önce rengarenk boyanan Fındıklı'dan Cihangire çıkan merdivenler Beyoğlu Belediyesi tarafından tekrar griye boyandı.

Çetinel'in çevreyi güzelleştirmek amacıyla yaptığını söylediği çalışma renklerin benzemesi sebebiyle LGBT ile özdeşleştirilmişti. İnsanların görünce mutlu olduğu gören herkesin önünde fotoğraf çektirdiği bu neşeli çalışma belli ki Beyoğlu Belediyesi'ni korkuttu. Homofobik devlet bakışının sonucu olan davranış şekli sosyal medyada bunun bir eşcinsel hareket olduğu haberinin yayılmasıyla devreye girdi.

Belediye renkli merdivenleri gece saatlerinde renksiz, tekdüze, tek tip gri rengine geri boyadı. Belediyenin bu tutumu twitter'da da sabah saatlerinden beri eleştiri konusu. Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan'ın ise bunu nasıl bir bahaneyle açıklayacağı merak konusu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com