'Işık Koşaner Görevden Alınsın!'

'Işık Koşaner Görevden Alınsın!'
Genelkurmay'ın internet sitesinden 'iki dil' hakkında açıklama yapması protesto edildi...

'Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu' üyesi bir grup, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın gündeme getirdiği, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde iki dilli hayat olacak." açıklamasına karşı Genelkurmay'ın internet sitesinden yazılı açıklama yapmasını protesto etti.

Eylemciler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve diğer yetkililerin görevden alınmasını istedi. Yaklaşık 100 kişilik grup, Galatasaray Meydanı'nda toplandı. 'Ordu siyasetten elini çek' yazılı pankart açan grup, 'Kürtler Kürtçe konuşur' yazılı dövizler açtı. Galatasaray Meydanı'nda bir süre bekleyen grup, daha sonra İstiklal Caddesi üzerinden Tünel Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Sloganlar atan grup ıslıklar çalarak da tepkilerini dile getirdi.

Tünel Meydanı'nda darbe karşıtları adına basın açıklaması yapan Irmak Yavlal, Genelkurmay'a cevap vermekten bıktıklarını belirterek, "Ama onlar muhtıra vermekten, belindeki silaha güvenip kabadayılık yapmaktan, kendilerini nimetten saymaktan henüz bıkmadı." şeklinde konuştu. "Taze Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner kudretli bir paşa olduğunu ispat etmeye çalışıyorsa boşuna uğraşıyor." diyen Yavlal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Toplumun en çok mağdur edilen, ezilen kesimi Kürtleri gözüne kestirip 'yıkılmadık, zindeyiz' mesajı vereceğini sanıyorsa yanılıyor. Biz 27 Nisan 2007'den bu yana birbirinden sert Genelkurmay başkanları gördük. Onlar da kah internetten kah kameralara karşı parmak sallayarak halkı hizaya çekeceklerini zannettiler. Ancak durum hiç de alıştıkları gibi olmadı. Savurdukları her lafın cevabını bin misliyle aldılar. Korkarız ki Işık Koşaner haleflerinin düştüğü durumlardan ders çıkarmışa benzemiyor." Genelkurmay'ın siyasete müdahale ederek bir kez daha suç işlediğini kaydeden Yavlal, hükümetin açıklamayı yapan Genelkurmay başkanını görevden almasını istedi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com