İsim benzerliğinden hayatı karardı

İsim benzerliğinden hayatı karardı
Kastamonu'da yaşayan Muzaffer Bostancı'nın evine İstanbul'daki adaşı yüzünden haciz geldi.

Kastamonu’da yaşayan 61 yaşındaki Muzaffer Bostancı’nın hayatı, İstanbul’da yaşayan ve kendisiyle aynı ismi taşıyan adaşının başkasına olan borcunu ödememesi sonucu isim benzerliği nedeniyle evine haciz gelmesiyle kabusa döndü.

Kastamonu’nun İnönü Mahallesi’nde oturan ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uzun yıllar daktilo memuru olarak görev yaptıktan sonra 1997 yılında emekli olan 2 çocuk, 3 torun sahibi 61 yaşındaki Muzaffer Bostancı’nın hayatı, evine gelen haciz nedeniyle karardı. İstanbul’da yaşayan Muzaffer Bostancı’nın bir başka bir kişiye olan borcunu ödememesiyle başlayan süreç, son olarak Kastamonu’da yaşayan Muzaffer Bostancı’yı etkiledi. Alacaklı kişinin İstanbul’da yaşayan Muzaffer Bostancı’yı icraya vermesiyle birlikte başlayan süreçte, yapılan araştırma sonucu Kastamonu’da yaşayan Muzaffer Bostancı’nın kendisine ait evi olduğu tespit edilerek haciz kararı koyduruldu.

Ekim ayında memleketi Daday ilçesinde bulunduğu sırada kiracasının telefonuyla durumu öğrenen Kastamonulu Muzaffer Bostancı, yanlışlığı düzeltebilmek için çalmadık kapı bırakmadı. Kendisinin hiç kimseye borcu olmadığını belirten Bostancı, evrakları incelediği sırada borçlu olanın İstanbul’da yaşayan adaşı olduğunu tespit etti. Her iki Muzaffer Bostancı’nın da babasının adının Mehmet olmasına rağmen görevlilerin adres ve TC kimlik numaralarını karşılaştırmadan yaptıkları işlem nedeniyle mağdur olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili tüm resmi kurumlara gittiğini, yazılı müracat etmesine rağmen yaklaşık 2 aydır haciz kararının kaldırılmadığını ifade en Bostancı, görevini iyi yapmayan görevlileri Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) şikayet ettiğini söyledi. Şu an kiracının oturduğu evi emeklilik ikramiyesi ile birlikte köyünde bulunan kavakların satışından ve yakınlarının desteğiyle 2004 yılında aldığını belirten Bostancı, bir anda çevresinde borcunu ödemediği için icralık olduğunun bilinmesinden rahatsız olduğunu söyledi.

AYNI OLAY ÜÇÜNCÜ KEZ BAŞINA GELDİ

İsim benzerliği nedeniyle son yaşadığı olayın 3’üncü olduğunu ifade eden Kastamonulu Muzaffer Bostancı, yaklaşık 25 yıl önce İstanbul’da yaşayan kişiden 3 bin dolar para aldığını ve ödemediği yönünde telefon geldiğini söyledi.

O zaman borçlu olanın kendisinin olmadığını ispatlamasının artından geçtiğimiz yıllarda İstanbul’daki bir mahkemenin yaklaşık 900 TL idari para cezası kararını Kastamonu Defterdarlığı’na gönderdiğini söyleyen Bostancı, o zaman da yine borçlu olanın kendisi olmadığını ispatladığını söyledi. Son olarak yılların birikimi sonucu alın teriyle aldığını belirttiği evine haciz kararı konmasının kendisini çok üzdüğünü belirten Muzaffer Bostancı, kararın bir an önce düzeltilmesini bekliyor.

 

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com