“İşimiz çinicilik, aşımız cimcik, suyumuz incik, hadi yürüyem şincik”

“İşimiz çinicilik, aşımız cimcik, suyumuz incik, hadi yürüyem şincik”
Kütahya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün organizesiyle spor severler “Dünya Yürüyüş Günü”nde sporun ve yürüyüşün önemini vurguladılar. Yürüyüşün sloganı ise Kütahya’ya özgü “İşimiz çinicilik, aşımız cimcik, suyumuz incik, hadi yürüyem şincik”
3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü olarak kutlanıyor. Kütahya Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün düzenlediği yürüyüş etkinliği Kütahya Kent Ormanı’nda gerçekleştirildi. Amatör Spor Haftası etkinlikleriyle de birleştirilen etkinliğin sloganı ise Kütahya’ya özgü “İşimiz çinicilik, aşımız cimcik, suyumuz incik, hadi yürüyem şincik”.
 
Yürüyüş Kütahya Kent Ormanı  girişinde başladı. Ev hanımlarının da yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş toplam 6 km.sürdü. Etkinliğe Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin düzenlediği “Obezite Okulu” öğrencileri de katıldı. Yürüyüşe katılan Emine Kırnak isimli ev hanımı şunları söyledi: “Bu sene afişlerde gördüm obezite okulu açılıyormuş. Bende başvurayım dedim. İyi oldu. Yürüyordum ama arkadaşlarla yürümek daha güzel oluyor. Eğitimler alıyoruz her Çarşamba günleri. Doktorlar ayağımıza gelip bize nasıl zayıflayacağımızı anlatıyorlar. Tavsiyemiz herkes yürüsün. Bırakın artık cimcikleri diyeyim Kütahya halkına.  Hep beraber yürüyelim günleri bırakalım. Daha önce kilo vermiştim. Ameliyat oldum yürüyüşü bıraktım. Yürüyüşü bıraktıktan sonra tekrar bu hale geldim. Tekrar şimdi başlıyorum bakalım. Hedefim 55 kilo.”dedi.
Yürüyüşe katılan ev hanımı Nuriye Doğanlar spor yapmak isteyenlerin ertelemeden spora başlamaları gerektiğini söyledi. Sözlerini şöyle sürdürdü: “Spor yapmak isteyenlere hiç ertelememelerini söylerim. Asla asla asla en azında haftada 3 spor yapmalarını en azından  yürüyüş yapmalarını benim yaşımda olanlara yürüyüş yapmalarını tavsiye ederim. Her açıdan sağlıklı olmak açısından, güzel görünmek açısından, genç olmak açısından en azından metabolizma yaşımızı gençleştiriyor yürüyüş. Yani onun için herkese yürüyüş yapmalarını tavsiye ediyorum.”
 
6 km.’lik parkur vatandaşlar tarafından tamamlandı.
 
Kütahya Halk Sağılığı Müdürü  Dr.Hakkı Altaş Dünya Yürüyüş Günü etkinliği için şunları söyledi: “Dünya yürüyüş günü etkinliği içerisinde Kütahya’daki halkımızla beraber Kütahya Kent Ormanı’nda yürüyüş gerçekleştirdik.  Amacımız günlük hayatta spor faaliyetlerine vakit ayıramayan halkımızın günlük hayattan sıyrılıp yürüyüş faaliyetlerine spor faaliyetlerine katılmaları konusunda dikkatleri çekmek amacıyla bu yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.”dedi.
Yürüyüşe katılanlar Kütahya Belediyesi tarafından ikram edilen simit ve ayran ikramıyla yorgunluklarını attı. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com