Isınmada Kömür Devri Yeniden Başlıyor

Isınmada Kömür Devri Yeniden Başlıyor
Kışın kendini hissettirmeye başlaması ve doğalgaz fiyatlarının el yakıyor oluşu, insanları yeni arayışlara yöneltti. Bu yılın gözde ısınma kaynağı kömür.

Kışın kendini hissettirmeye başlaması ve doğalgaz fiyatlarının el yakıyor oluşu, insanları yeni arayışlara yöneltti. Bu yılın gözde ısınma kaynağı kömür. Gerek diğer ısınma kaynaklarına oranla neredeyse yarı yarıya ucuz oluşu, gerekse piyasaya sürülen doğa dostu ürünler nedeniyle, kömüre olan talepte gözle görülür artışlar yaşanıyor.
Hava Kalitesi Koruma Yönetmeliği'ne uygun çevre dostu kömürleriyle dikkat çeken firmalardan biri de Milten Holding. Türkiye'nin en köklü madencilik ve enerji kuruluşlarının başında gelen Milten, Türkiye'de kömürün yeniden doğuşuna liderlik ediyor.
Milten Holding, geçtiğimiz yıllarda, kömür havzalarının yeniden yeşillendirilmesi çalışmasıyla “Dünya Çevre Ödülü”nü kazanmıştı. Milten ayrıca, kömürü paketleyen ve günlük kullanımda ihtiyaç duyulacak şekilde piyasaya süren ilk firma.
Milten Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Ökten, yerli üretim Milten Zümrüt Kömür'ün doğalgaza olan avantajlarını sıralarken, ekonomik maliyetinin yanı sıra, tedarik avantajlarına da dikkat çekiyor. Geçtiğimiz senelerde, dışarıdan ithal edilen doğalgazda çeşitli tedarik sıkıntıları oluştuğunu anlatan Ökten, yerli üretim olan kömürde bu tür risklerin yaşanmayacağının altını çiziyor. Ökten:
“Milten olarak önceliklerimizden biri, ürettiğimiz kömürün doğaya olan uyumu. Düşük emisyona sahip Milten Zümrüt marka biriket kömür, 4500 kalori ve düşük küllü. Isınmadan Kaynaklı Hava Kalitesi Koruma Yönetmeliği'ne uygunluğu sebebiyle tüm il ve ilçelerde kullanılabiliyor. Türkiye'nin gelecekte refahı yüksek, bağımsız bir ülke olabilmesinin tek yolu, kendi öz kaynaklarını doğru teknoloji ile kullanmayı becermesiyle doğrudan ilişkilidir.”
Milten Zümrüt, Türkiye'nin yer yerine Milten Holding güvencesiyle bir telefon ile ulaştırılıyor. Milten Zümrüt: 0800 211 34 03

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com