'İşkenceci kızlar' hakim karşısına çıktı

'İşkenceci kızlar' hakim karşısına çıktı
İstanbul'un Silivri İlçesi'nde bir mezarlıkta 16 yaşındaki Ç.G. isimli kıza, işkence yaptığı öne sürülen lise öğrencisi 4 kız ikinci kez hakim karşısına çıktı. 4 şüpheli, ifade verirken akıl almaz şekilde dövülen ve kollarına cam parçası ile kesikler atıl

Korku filmi gibi olay 30 Mart 2012'de Silivri mezarlığında yaşanmıştı. 16 yaşındaki lise öğrencisi Ç.G., kendisi gibi lise öğrencisi olan F.S., Y.K. ve M.Ç. adlı kız okul arkadaşları tarafından bir mezarlıkta akıl dışı kötü muameleye maruz kalmış, bütün bunlar da arkadaşları M.Ö. tarafından kameraya kaydedilmişti. 1 Nisan 2012 tarihinde Ç.G.'nin şikayeti üzerine Silivri 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanmaya başlayan 4 şüpheli, dün ikinci kez hakim karşısına çıktı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

POLİSE VE SAVCILIĞA VERDİĞİ İFADEYİ REDDETTİ

Polise ve savcılığa verdiği ifadeyi reddeden Y.K. dün mahkemede verdiği ifadede, "Ben ifademde Ç.G.'nin kollarına F.S. tarafından tütün basıldığını, daha çok acısın diye bastığını söylediğini anlatmadım. İfademde neden geçtiğini anlamadım, böyle bir olay olmadı. Önceki ifademe göre eksik anlatılmış, olay F.S.'nin anlattığı şekilde olmuş. M.Ö. ile ben F.S ile M.Ç'yi yapmamaları konusunda uyarmıştık" diye konuştu.

"OLAYDAN SONRA SELAMLAŞIP AYRILDIK"

Ç.G.'yi dövdüğü, kollarına kesikler attığı daha sonra da kesikler üzerine tütün bastığı iddia edilen F.S. ise mahkemedeki ifadesinde, "Olaydan sonra mezarlıktan yürüyerek çıktık. Silivri çarşısında bir kafeye gittik. Hep birlikte çay içtik. Ç.G. makyaj malzemesi olup olmadığını sordu bize. Olmadığını söyledik. Çantasından kendi makyaj malzemelerini alarak oda gibi bir yerde makyaj yaptı. Biraz oturduktan sonra köye gitmesi gerektiğini söyledi. Hep birlikte durağa çıktık. Daha sonra selamlaşıp ayrıldık. İki gün sonra mağdur bizim hakkımızda şikayette bulunmuş" dedi.

"MEZARLIĞA GÖTÜRMEK İÇİN ONU KANDIRMADIM"

Mezarlığa götürmek için Ç.G.'yi kandırmadığını ve ona vurmadığını belirten M.Ö. de "Mağdurun kolu kesildikten sonra bir adam geldi. Ne olduğunu sordu. Mağdurun üstü çamur olduğu için bu adama mağdurun düştüğü söylendi" ifadesini kullandı.

"HÜRRİYETİNİ TEHDİT ETMEDİK"

Polise ve savcılığa verdiği ifadeyi kabul eden M.Ç. ise ek olarak, "Mağdur kendi isteği üzerine bizimle birlikte gelmişti. Hürriyetini tehdit etmedik. Ayrıca görüntüyü çeken M.Ö.'de Ç.G.'ye tokat atmıştı" dedi. İşkenceye maruz kalan ve psikilojisi bozulduğu için okulu bırakan Ç.G.'nin, psikilog olmadığı gerekçesiyle ifadesi alınamadı. Dava 26 Aralık 2012 tarihine ertelendi. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com