İskenderun şehidini dualarla uğurladı

İskenderun şehidini dualarla uğurladı
Hakkari'de şehit olan Hataylı Piyade Onbaşı Mesut Cengiz, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hakkari'de şehit olan Hataylı Piyade Onbaşı Mesut Cengiz, İskenderun'a bağlı Denizciler beldesinde toprağa verildi. Şehit Onbaşı Cengiz'in Türk bayrağına sarılı cenazesi ilk önce evine getirildi. Bu sırada şehit yakınlarının feryatları yürek dağladı. Denizciler halkı da Türk bayrakları ile terör olaylarını protesto etti.
 
EVİNİN ÖNÜNDE ÇADIR AÇILDI

 
Şehit Onbaşı Mesut Cengiz'in cenazesinin getirilmesi esnasında askeri birlik ve emniyet geniş güvenlik önlemi aldı. Yaklaşık 2 kilometre konvoy eşliğinde götürülen Cengiz'in cenazesi Çamlık mezarlığında dualarla toprağa verildi.
 
Şehit için evinin önünde çadır açıldı, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Halka yemek ikramına bulunuldu. İskenderunlu şehidi bağrına basan halk ellerinde Türk bayrakları ile akın akın Denizciler beldesine geldi. Dev Türk bayrağı açan ve E-5 kara yolundan şehit evine kadar yürüyen gençler, terör örgütünü protesto etti. Halk, tekbirler getirerek Çamlık mezarlığına kadar yürüdü.
 
SADULLAH ERGİN DE ORADAYDI
 
Çamlık mezarlığında Şehit Cengiz için kılınan cenaze namazına Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti Hatay milletvekilleri Orhan Karasayar, Hacı bayram Türkoğlu, Mehmet Öntürk, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, Denizciler Belediye Başkanı Esabil Soydan, Azganlık Belediye Başkanı Halil Demir, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer, Bekbele Belediye Başkanı Bestami Bilgili, şehit Cengiz'in yakınları ve yüzlerce halk topluluğu katıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com