İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı:

İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı:
İş gücü piyasası tabii ki çok dinamik bir yapıya sahip. Türkiye açısından incelendiği zaman bu dinamikliği çok daha fazla görebiliyoruz. Her şeyin Türkiye açısından iyiye gittiğini söylemek mümkün

İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, İş gücü piyasasının çok dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirterek, "Türkiye açısından incelendiği zaman bu dinamikliği çok daha fazla görebiliyoruz. Her şeyin Türkiye açısından iyiye gittiğini söylemek mümkün" dedi.

Kentte düzenlenecek bazı toplantılara katılmak, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Yazıcı, Vali Ahmet Altıparmak'ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, faaliyetlerin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasını istediklerini belirterek, bu konuda birtakım çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Erzurum'daki faaliyetlerin 81 ilde olduğu gibi verimliliğin artırılabilmesi için neler yapılabileceğine ilişkin yöneticilerle, şehrin ileri gelenlerle tartışmak istediklerini ifade eden Yazıcı, "Akşama kadar bu temaslarımız sürecek. Derlediklerimizle Ankara'daki ilgili çalışma arkadaşlarımızla birtakım değerlendirmeler yapıp, Erzurum'un gelecek günlerinin İŞKUR açısından, çalışma hayatı açısından çok daha verimli, başarılı geçmesi için birtakım sonuçlara ulaşacağız" diye konuştu.

Türkiye'deki işsizlik oranlarının azaldığına dikkati çeken Yazıcı, şunları kaydetti:

"İş gücü piyasası tabii ki çok dinamik bir yapıya sahip. Türkiye açısından incelendiği zaman bu dinamikliği çok daha fazla görebiliyoruz. Gelişen koşullar, ekonomik ve sosyal göstergeler bu konuda çok etkili. Ama her şeyin Türkiye açısından iyiye gittiğini söylemek pekala mümkün. İŞKUR açısından da rakamlarımız bu durumu ortaya koyuyor. Her geçen gün işe yerleştirmelerimiz, danışmanlıklarımız ve mesleki eğitimlerimizde artış sergiliyoruz."

Muhabir: Ayşe Yıldız
Yayınlayan: Emine Konuk

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com