İslamcı kardeşlere Alman gizli servisi takibi!

İslamcı kardeşlere Alman gizli servisi takibi!
Almanya'da yeni kurulan koalisyon hükümetinde görev alarak Almanya tarihinde bakan seçilen ilk Türk olan Aydan Özoğuz'un İslamcı görüşleriyle bilinen iki kardeşiyle ilgili şok gelişme!

Almanya’da 46 yaşındaki Aydan Özoğuz’un, bir ilki başarıp federal hükümette Göç ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev alması Alman medyasında geniş yer aldı.

Die Welt, “Bakanlar Kurulu’nda ilk Türk” derken, “Bir Hamburglu, hükümete giren ilk Türk oldu” diye yazdı. Türkiye’de ilk olarak Sözcü’nün duyurduğu “İlk Türk bakan” haberine birçok Alman yayın organı atıfta bulundu.

CEMAATİN SİTESİNDEN İLK TEPKİ

Fetullah Gülen cemaatinin yayın organı olarak bilinen Deutsch- Türkische Nachrichten (Almanca- Türkçe Haberler) isimli internet sitesi ise, “Kardeşlerine rağmen Aydan Özoğuz, devlet bakanı yapıldı” diye yazdı.SPD’li (Sosyal Demokrat Parti) Aydan Özoğuz’un iki kardeşi Yavuz ve Gürhan Özoğuz, onun tam aksine islamcı görüşleri ile biliniyor. Bu görüşlerini açıklamaktan hiç bir zaman çekinmeyen erkek kardeşler, İslam Yolu Derneği ve İranlılara ait İmam Ali Camii’ndeki faaliyetleri nedeniyle “Anayasayı Koruma Teşkilatı” tarafından izleme altında tutuluyor. Bu, her faaliyetlerinin Alman Gizli Servisi tarafından izlenmesi demek.

HELAL SERTİFİKASI VERİYORLAR

Önce El Kaide ile işkillendirilen ancak daha sonra koyu şiilikleriyle bilinen kardeşler, ayrıca m-haditec GmbH isimli bir şirketle islami ürünler pazarlıyorlar. Ürünlere helal sertifikaları veriyorlar. Ayrıca helal jelatin, islamci yayınlar, islam ansiklopedisi, eğitim ve seminerler, Müslim TV, Müslim Firmalar, Müslim Otel gibi konularda da çalışmalar yapıyorlar. Asıl kazançları ise, evlere merdiven yapmak, yenilemek, tamir etmek.

BU İSME RAĞMEN BAŞARDIM

Özoğuz’un bakan olacağının açıklanmasının ardından, özellikle Yahudi diasporasının bazı yayınları ile bazı Alman medyasında bu yönde yayınlar artarken, yarın yemin edecek olan Özoğuz, “Kabinede olmaktan çok mutluyum. Zor olan, ismime rağmen bunu başarmış olmam” dedi.

Daha önce kardeşleriyle ilgili konular gündeme geldiğinde, “onlarla bir ilişkisi olmadığını” açıklayan Özoğuz, çifte vatandaşlık konusunda da hayli mücadele edecek bir birimin başına geçmekten mutlu olduğunu da vurguladı.   (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com