İsmail Güneş'in ailesine tazminat ödenecek

İsmail Güneş'in ailesine tazminat ödenecek
Yazıcıoğlu’yla birlikte helikopter kazasında ölen muhabir İsmail Güneş’in ailesinin açtığı dava sonuçlandı.
Kahramanmaraş'ta, 25 Mart 2009'da Eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu'nun seçim gezisini takip ederken bindikleri helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden İsmail Güneş'in ailesinin İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtığı tazminat davası sonuçlandı.
 
Eş Yasemin Güneş ve çocuklar T.G. ile Ç.G. adına 375 bin lira manevi, 60 bin lira da maddi olmak üzere toplam 435 bin lira tazminat istenen davada, helikopterin, ihmaller sonucu düştüğü ileri sürüldü. Davacı Yasemin Güneş dilekçesinde, "Her ne kadar 'donarak ölmüşlerdir' diye otopsi raporu olsa da, hayatlarını kaybeden kişilerin dağın başında cinnet getirerek, çıldırarak hayatları acı bir şekilde son bulmuştur. Eşimin yakarışı kulaklardan silinmemiştir" dedi.
 
'PİLOT KALP HASTASIYDI'
 
Yönetmelikte zorunlu olan 227 bin 500 Euro'luk ferdi kaza sigortasının yolcular için yapılmadığına da yer verilen dilekçede, pilotun ileri derecede kalp hastası olmasına rağmen uçuşa çıktığı öne sürdü. Mahkeme, Esas Hava Taşımacılık ve Turizm Ticaret A.Ş.'nin Yasemin Güneş'e 10 bin lira, çocukları T.G. ve Ç.G.'ye 8'er bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Ayrıca bilirkişi tarafından hesaplanan rapor doğrultusunda Yasemin Güneş ve iki çocuğuna 210 bin TL maddi olmak üzere toplam 236 bin TL tazminat ödenmesine hükmetti.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com