İsmail Hakkı Karadayı gözaltında

İsmail Hakkı Karadayı gözaltında
28 Şubat soruşturması kapsamında eski Genelkurmay Başkanlarından İsmail Hakkı Karadayı ifade vermek üzere Ankara Adliyesi'ne çağrıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen 28 Şubat soruşturması kapsamında eski Genelkurmay Başkanlarından Karadayı ifade için polis eşliğinde adliyeye getirilecek.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'nin talimatı doğrultusunda eski Genelkurmay Başkanlarından emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı'nın İstanbul Fenerbahçe Orduevi yanındaki lojmanına polis gönderildi.
 
Karadayı, daha sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Çağlayan'daki Adalet Sarayı'na getirildi.
 
Eski Genelkurmay Başkanlarından Karadayı, polis eşliğinde Atatürk Havalimanı'ndan Ankara'ya getirilecek ve Ankara Adliyesi'nde ifadesi alınacak.
 
Bu arada, iddianamenin, Karadayı'nın ifadesiyle şekilleneceği ve son halini alacağı belirtildi.
 
AVUKATI: GÖZALTI KARARI YOK
 
İsmail Hakkı Karadayı'nın avukatı Erol Yılmaz Aras ise ''Bir gözaltı kararı yok, arama kararı yok, yalnız şüpheli sıfatıyla ifadesinin Ankara'da alınması için biraz sonra İstanbul'dan uçakla Ankara'ya getirilecek'' dedi.
 
28 ŞUBAT SORUŞTURMASI
 
''Postmodern darbe'' olarak da adlandırılan 28 Şubat'a ilişkin soruşturma, Ankara Barosu'na kayıtlı avukat Yunus Akyol'un suç duyurusunun ardından başlatıldı.
 
TMK'nın 10. maddesiyle görevli Ankara cumhuriyet savcıları Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ilk gözaltılar 12 Nisan 2012'de gerçekleştirildi.
 
28 Şubat soruşturmasında bugüne kadar emekli Orgeneraller Çevik Bir, Fevzi Türkeri, İlhan Kılıç, Hikmet Köksal, Ahmet Çörekçi, Çetin Doğan, Teoman Koman; Korgeneraller Yıldırım Türker, Tevfik Özkılınç, Mustafa Bıyık ile emekli Korgeneral, MHP Milletvekili Engin Alan ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün de aralarında bulunduğu 62 zanlı tutuklandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com