İsmail Saymaz o tehdide öyle bir cevap verdi ki...

İsmail Saymaz o tehdide öyle bir cevap verdi ki...
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'nın Radikal muhabiri İsmail Saymaz'a gönderdiği tehdit dolu mail'e başarılı muhabirden okkalı bir cevap geldi.

Tuna mailinde Saymaz'a hakaretler yağdırıp, “Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz” demişti.

Bu maile karşılık, Saymaz Radikal'in internet sitesinden Tuna'ya cevabını yayınladı.

İşte Saymaz'ın Vali Tuna'ya yanıtımdır: Yerin altında Ali İsmail var başlıklı o yazısı:

O, “Kendi arkadaşlarına bile zarar verip onu polis yaptı süsüne büründürmeye çalışan gruplar oldu” demişti. Bunu CNNTürk’te canlı yayında dile getirmişti.

Ben, sadece üzerime düşeni yaptım. Bir kuytuda gençleri döven coplu ve gaz maskeli sivil polislerle eli sopalı sivilleri gösteren kamera kayıtlarını yayınladım. Görüntülerde 20 dakikanın kayıp olduğunu yazdım. Otel sahibiyle konuştum, ilk şüphelinin fırıncı olduğunu duyurdum.
Sonra Vali Tuna ile görüştüm.


Tuna, benimle yaptığı görüşmede, CNNTürk’teki açıklamasını tevil etti; “Ben İstanbul ’u kasttettim” dedi. Bu açıklamayı bire bir aktardım. Yine aynı görüşmede Tuna, “Olaya siviller karışmış olabilir” dedi.


Ali İsmail’in ölümünden hemen önce alınmış ifadesini buldum. Ali İsmail, son ifadesinde, “5-6 kişilik grup sopalarla bana saldırdı” diyordu. Sonra Ali İsmail’e polis tarafından tekme atıldığı anın resmini buldum.


Sanıkların ifadelerine ulaştım. Bir sanık, “Biz devletin polisine yardım ettik” diyordu.
Sonra Ali İsmail’in dövüldüğü anın kamera görüntülerine ulaştım.


Görüntüleri kurtarmakla yükümlü bilirkişinin cinayeti açığa çıkaran kaydı sildiğini, Beşik Otel’e giren polisin güvenlik kamerasını kapattırmış olabileceğini yazdım. En son, Tuna’nın Ali İsmail Korkmaz Davası’nın Eskişehir dışında görülmesini bildiren görüşünü haberleştirdim. Mahkemeye yolladığı yazısında Tuna, Gezi eylemlerini, Korkmaz için adalet isteyenleri ve hatta avukatları ‘örgüt bağlantılı’ olmakla suçluyordu. Sanırım, Tuna için bardağı taşıran damla bu oldu.
Son 3 ayda Ali İsmail hakkında onlarca haber yazdım. Tek bir haberimin tek harfi bile yalanlanmadı. Aksine, yayınladığım görüntüler sonrasında bakanlar ve iktidar partisine mensup milletvekilleri dahi açıklama yaptılar.


E-mailde, “Ama siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız. Müebbet bile sizi kesmez” diyor. Ben sadece gazeteciyim. Görevim, sormak...

Örneğin, Eskişehir’de 2-3 Haziran akşamında 40 kadar polisi ‘sözlü talimat’ ile görevlendiren kimdi?


Vali Tuna, bu emri vereni saptadı mı? 11 ayrı iş kamerasında sopalarla koşan polisler açığa alındı mı? Bir amir hakkında işlem yapıldı mı? Benim görevim, bu soruların yanıtlarını aramak... Vali Tuna, bu soruları yönelttiğim için “Yerin altı da var, unutma” diyor. Biliyorum, yerin altında Ali İsmail var. Bu ülkenin karanlık bir sokağında zorbaca öldürülmüş bir çocuk yatıyor, yerin altında. O yüzden soruyorum. Verdiğim ‘rahatsızlıktan’ ötürü çok huzurluyum.


 
(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com