İsmet Duman'dan DPÜ'ye Raylı Sistem müjdesi...

İsmet Duman'dan DPÜ'ye Raylı Sistem müjdesi...
Devlet Demiryolları genel müdür yardımcılığı yapan, Milletvekili aday adayı İsmet Duman, DPÜ Rektör'ü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı ziyaret etti.

Devlet Demiryolları genel müdür yardımcılığı yapan, Milletvekili aday adayı İsmet Duman, DPÜ Rektör'ü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı ziyaret etti.
Ziyarette ikilinin samimiyetleri gözlerden kaçmazken Milletvekili Aday adayı İsmet Duman, DPÜ Rektörü Ahmet Karaaslan'a, TC Devlet Demir yolarının 30 yılı aşkın süre çalışan personeline takdim ettiği köstekli saat ve TC Devlet Demir yollarının Hızlı trenlerinde kullanmak üzere Business Class VİP kartı hediye etti. Ziyarette konuşan DPÜ Rektörü Ahmet Karaaslan; ''Üniversitemize raylı sistem istiyoruz, Ankara da başarılı bir bürokrat olarak bulunduğunuz görevlerde ilimiz için ulaştırma konusunda birçok ilkler ve hizmetlerde bulundunuz bunlar için teşekkür ediyor, aday adaylığınızda başarılar diliyorum.''dedi. Milletvekili aday adayı İsmet Duman ise 22 yıllık Ulaştırmacı olduğunu belirterek, Şehrimize Hızlı Treni getireceklerini, Sn. Bakanımızdan söz alarak buraya geldiğini, ayrıca gerek şehir içi hafif raylı sistem projesi, gerekse Üniversite bünyesinde Ulaşım ve raylı sistemler bölümünün açılması konusunda her zaman işbirliği ve desteğe hazır olduğunu belirtti.

-Duman'dan Simav İlçe Başkanlığına Ziyaret-
Simav İlçe Başkanlığını ziyaret eden Milletvekili Aday Adayı İsmet Duman konuşmasında; 'Kütahya'nın bir bütün olduğunu söyleyerek, ilçelerimiz ve ilimiz ile bir bütün olacağız. Kütahya ve 12 ilçenin sorunlarına çözüm bulacağız. Hep birlikte Valimiz, Belediye Başkanımız, Sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımız ile  bir bütün oluşturup sorunlarımızı hep birlikte çözeceğiz.'dedi. Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı ise “sorunlarımızda bizlerin yanında olacağınızdan kuşkumuz yok, size hayırlı olsun başarılar dileriz” dedi.
-Gediz İlçesinde Halkın sorunlarını dinledi-
Kütahya Milletvekili aday adayı İsmet Duman Gediz İlçesi Yunuslar Belediyesinde vatandaşların sorunlarını dinledi.
İlk olarak engelli Ahmet Topuz'un sorununu dinleyen Duman, telefon ile S.G.K Genel Müdürlüğünü arayarak konuyu dile getirdi ve sorunu yerinde çözdü. Yunuslar belediyesinin Baraj ile ilgili sorunlarını dile getiren vatandaşlarında konuşmalarını dikkatli bir şekilde dinleyerek notlar alan Duman “ bu konuyla yakından ilgileneceğini” söyledi. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Duman; “biz sizlerin sorunlarını çözmek için buradayız” , ayrıca köylülere telefon numaralarını veren Duman, “ beni her zaman araya bilirsiniz” dedi.

İSMET DUMAN KİMDİR?
1965 Kütahya doğumludur. Kütahya Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü 1982 yılında tamamlamasını müteakip girdiği, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1987 yılında mezun olmuştur. 1987-90 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, 1990-94 yılları arasında ise Gazi Üniversitesi Fen Bil. Enstitüsünde Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans eğitimi alarak Yüksek Mühendis olmuştur. 1988 yılında Mühendis olarak başladığı TCDD Genel Müdürlüğü'nde sırasıyla Şube Müdür Yardımcılığı, Şube Müdürlüğü, Genel Müdür Danışmanlığı, Daire Başkan Yardımcılığı, APK ve Malzeme Daireleri Başkanlıkları görevlerinde bulunmuştur. 2007 yılında Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD'nin ortak kurdukları İzmir şehir içinde banliyö yolcu taşımacılığı yapan İZBAN A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.
Ulaştırma Sektörüyle ilgili Sempozyum ve panellerde çok sayıda bildirisi mevcut olup “Demiryollarında Verimlilik ve Enerji Tasarrufu” adlı bir de kitabı yayımlanmıştır. Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulunda geçici uzman sıfatıyla hazırlamış olduğu ve Cumhurbaşkanlığı'nca onaylanıp, teşekkür belgesi alınan “Demiryolu Ulaşımının Mevcut Durumu, Sorunlar-Çözüm Önerileri” adlı bir raporu bulunmaktadır. 2003-2009 yılları arasında Milli Güvenlik Akademisinde “Demiryolları” konusunda brifingler vermiştir. Ayrıca, DPT Kalkınma Planları, Özel İhtisas Komisyonu Üyelikleri, Ulaştırma Şura'ları Komisyon ve Divan Üyelikleri görevleri de yapmıştır. Görevi gereği kısa sürelerle, birçok Ülkede, değişik konularda Devlet Demiryollarını temsilen bulunmuştur.

Memurlar Vakfı(MEVA), Türkiye Teknik Elemanlar Vakfı(TÜTEV), TCDD Vakfı vb. değişik Sivil Toplum Kuruluşlarında kamu yararına gönüllü olarak 15 yıldır Yönetici konumunda aktif görev yapmaktadır. MEVA'nın kurucularından olup, Genel Başkanlık dahil her kademede görev yapmıştır. Tüm Çalışanlar Federasyonu'nun da(TÜÇAF) Kurucu Genel Başkanlığını yapmıştır. Ayrıca yaklaşık 2 yıl süreyle, Profesyonel Liglerde mücadele eden Ankara Demirspor Kulübünün Başkanlığını yapmıştır. Halen Uluslararası Yöneticiler Derneğinin Kurucu Genel Sekreterliği ve Türkiye Halter Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com