İsmet Yılmaz çelik-çomak oynadı

İsmet Yılmaz çelik-çomak oynadı
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Gürün Sempozyumu'nun açılış töreninde çelik-çomak oynadı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, 12. Gürün Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Gürün Sempozyumu'nun açılış töreninde çelik-çomak oynadı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu topraklarda yaşayan bütün vatandaşlarımıza aşkla hizmet eden hükümetimiz, bugüne kadar Sivas'a ve tüm Türkiye'ye layık olduğu hizmetleri sunmanın gayreti içerisinde olmuştur” dedi.

MEMLEKET SEVGİSİ İMANDANDIR

Yılmaz, 12. Gürün Kültür ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Gürün Sempozyumu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, Gürün'e ve Sivas'a yapılan hizmetlerin, ülkeye yapılan hizmetler olduğunu belirtti. Zor bir geçitten geçildiğini ifade eden Yılmaz, “Biraz sabredeceğiz, sabredince inşallah çok daha aydınlık günlere çıkacağız” dedi. Sivas'ın milletin gönlündeki rolünün çok özel olduğunu, İstiklal mücadelesinin çok önemli bir durağına ev sahipliği yaptığını belirten Yılmaz, tarihin en zor imtihanlarından geçilen dönemlerinde, Sivas'ın tarihin akışına müdahale ederek Cumhuriyeti kurucu şehirlerden biri olduğunu kaydetti. Sivaslıların, Türkiye'nin tüm vilayetine sevda ile bağlı olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle devam etti: “Severseniz, sevginin tapusu yoktur, kaydı da yoktur. 'Selimiye'yi severim' derseniz, seversiniz, 'Zap Suyunu severim' derseniz, seversiniz. Başka bir şeye de gerek yok. Bu toprağın insanı 81 vilayetine sevda ile bağlı. Bu topraklarda yaşayan bütün vatandaşlarımıza aşkla hizmet eden hükümetimiz, bugüne kadar Sivas'a ve tüm Türkiye'ye layık olduğu hizmetleri sunmanın gayreti içerisinde olmuştur. Bundan sonra da Sivas'ımızı, Gürün'ümüzü çok daha mamur hale getirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. İstiyoruz ki ülkemizin her köşesi, her şehri, Hakkari'den Edirne'ye kadar mamur olsun. Her insanı mesut ve mutlu olsun. Ecdadımıza layık olmanın, bu kutsal vatanı hak etmenin yegane yolu, muhabbetimizi artırmak, sevgimizi çoğaltmak ve bu toprakların her metre karesinde yaşayan insanına ayrım yapmadan hizmet etmektir. İşte Gürün'de bunu yapmaya çalışıyoruz. Bir şairin dediği gibi 'Her nesnenin bir bitimi var ama aşka hudut çizilmiyor'. Dolayısıyla memleket sevgisi de böyle bir şey. Hiçbir sınırı olmayan sevgidir ve bizim inancımızda şu vardır ki, memleket sevgisi imandandır, vatan sevgisi imandandır. Ne mutlu ki bizler ülkemizi, memleketimizi seviyoruz, Gürün'ü seviyoruz.”

BAKAN'A HEDİYE

Programda, Bakan İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Ali Kolat ile sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere plaket verildi. Gürünlü ressam Ali Boğa, yaptığı yağlı boya tabloyu Yılmaz'a armağan etti. Yılmaz, daha sonra sempozyum kapsamında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazmi Polat başkanlığında gerçekleşen oturumda yapılan sunumları takip etti.

ÇELİK-ÇOMAK OYNADI

Gürün Belediyesi tarafından yapılan hayvan pazarının ve mezbahanın açılışını sağanak altında gerçekleştiren Yılmaz, çocukların sergilediği sokak oyunları gösterisini izledi. Bir çocuğun Gürün Belediye Başkanı Mehmet Aktaş ile birlikte topaç çevirmesini ilgiyle izleyen Yılmaz, kendisi de kısa süre çelik-çomak oynadı. Vali Ali Kolat, Ak Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin ve Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü'nün de çelik-çomak oynadığı gözlendi. Daha sonra Gürün Çayboyu Mahallesi'nde inşa edilen TOKİ konutlarının açılışını gerçekleştiren Bakan Yılmaz, burada bazı ailelere evlerinin anahtarını teslim etti. bu kişilerden Hasan Çiftçi ve ailesini yeni evinde ziyaret eden Bakan Yılmaz, kahve içerek, aileyle bir süre sohbet etti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com