İspanya'da memurlar sokağa döküldü

İspanya'da memurlar sokağa döküldü
Ülkede Başbakan Mariano Rajoy'un önceki gün açıkladığı kamu sektöründeki yeni kesintiler memurları sokağa döktü.
Başbakan'ın daha önce açıkladığı ve bugünkü Bakanlar Kurulu'nda kabul edilen kararlar içinde en çok, memurların Noel ikramiyelerinin kesilmesi ve Katma Değer Vergisi'ne yapılan artış tepki alırken, başta başkent Madrid olmak üzere İspanya'nın birçok kentinde memurlar sokağa çıkarak protesto eylemleri düzenliyor. 
 
Son 3 gündür meclis, iktidardaki Halk Partisi veya bazı bakanlıkların binalarının önünde toplanan, yolları kesen memurlar, bugün de Sol Medyanı'nda bulunan Madrid özerk yönetimi binası önündeki gösterilerinde "kesintilere hayır" dedi. Ellerinde pankartları, ağızlarında düdükleri ile seslerini duyurmaya çalışan memurlar, "Hırsızlar", "Hükümet paramızı bankalara veriyor", "İstifa" şeklinde sloganlar attı.
 
Son 3 yıldır sürekli kesintilere maruz kaldıklarından yakınan memurlar, bu şekilde daha fazla devam edemeyeceklerini söyleyerek, hükümeti "zenginden değil fakirden kesinti yapmakla" suçladı.
 
İşçi sendikaları, 2015 yılına kadar yapılacak 65 milyar avroluk tasarruf için getirilen yeni kesintileri protesto etmek için 19 Temmuz'da büyük bir gösteri yapılacağını duyurdu. (EAK)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com