“İspatlansın, istifa ederim"

“İspatlansın, istifa ederim"
AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut'un açıklamalarını “saçmalık” olarak nitelendirdiği ve projesinin olmadığını iddia ettiği Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, elindeki belgelerle konuştu. “Altıntaş'a zarar ve

AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut'un açıklamalarını “saçmalık” olarak nitelendirdiği ve projesinin olmadığını iddia ettiği Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, elindeki belgelerle konuştu. “Altıntaş'a zarar verdiğim ispatlansın istifa ederim” diyen Başkan Yüzüak, yapılan kısır çekişmelerin ilçeye zarar verdiğini söyledi.


'BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BAŞARAMADIĞIM İSPATLANSIN BİR DAHA ADAY OLMAM VE GEREKİRSE İSTİFA EDERİM'
Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, AK Parti İlçe Başkanı Ferit Karabulut'un hiçbir şekilde belediyeye uğramadığını, dolayısıyla belediye ile ilgilenmediğini, yapılan tartışmaların ilçeye zarar verdiğini söyledi. “Altıntaş'a bırakın zarar vermeyi başaramadığıma karar verilsin bir daha kesin olarak aday olmam. Daha da iddialı bir söz sarf edeyim, istifa ederim. Yeter ki Altıntaş hak ettiği yere gelsin” diyen Başkan Yüzüak şunları söyledi; “ İki haftadır bazı yerel gazetelerde asılsız haberler, basın toplantıları, hakarete varan basın açıklamalarını ibretle izliyorum. Kütahya'nın bazı gazeteleri beni aradı onlara doğru olanı anlattım. Keşke bu açıklamaları yapmadan önce bana doğrumu? Yanlış mı? Diye sorsalardı da ben onlara doğru olanları anlatsaydım. AK Parti İlçe Başkanı Ferit Karabulut beni istediği gibi eleştirebilir. Ama söz konusu Altıntaş olunca buna tahammül edemeyeceğimi hoş karşılamayacağını herkes iyi bilmeli. Şunu Yüce Altıntaş halkı iyi bilmelidir ki Altıntaş'a bırakın zarar vermeyi başaramadığıma karar verilsin bir daha kesin olarak aday olmam. Daha da iddialı bir söz sarf edeyim, istifa ederim. Yeter ki Altıntaş hak ettiği yere gelsin. Bundan sonra da kimse abuk sabuk konuşmasın. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru olaylar tartışılsın.”

“AFYON'A GEÇME İSTEĞİ VE AFYONKARAHİSAR GAZETESİNE VERİLEN BEYANAT HALKIN GÖRÜŞÜ”
Afyon'a geçme isteği ve Afyonkarahisar gazetesine verilen beyanatın halkın görüşü olduğunu, kendisinin ise Altıntaş'ta hakikaten bu şekilde düşünen vatandaşların olduğunu söylediğini, ancak Afyonkarahisar'a geçme gibi bir beyanatının veya bir girişiminin olmadığını bildiren Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, “Afyonkarahisar'a geçme olayı; Afyonkarahisarlı bir gazeteci genç, ilçe içindeki kahvehanelere uğramış, halkla görüşmüş. Benim yanıma da geldi. Halkla görüştüğünü, çıkan sonuçları anlattı. Havaalanı, ticaret, istihdam, sağlık konularında Afyon'la ilişkileri halkın ağzından bana anlattı. Ben de yöneticiler olarak elbette halkın duygu ve düşüncelerine kayıtsız kalamayacağımızı söyledim. Bölgenin önemini anlattım. Kütahyalı yatırımcıların bu bölgeye kayıtsız kaldığını anlattım. Bazı istatiski bilgiler verdim. Pazarcı esnafının %60 Afyonlu, Mermer işletmecilerimizin tamamı Afyonlu, her 10 hastamızdan 7'si Afyon'da muayene oluyor ve tedavi görüyor. Düğün alışverişlerimizin yarısını Afyon'dan karşılıyoruz gibi. Bizim resmi bir kararımız mı olmuş Afyon'a geçmek için? Herhangi bir politikacı ile mi görüşmüşüz? Belediye meclis kararı mı almış? Valiliğe müracaat mı etmişiz? Tabiî ki de hayır. Bunların hiç birini yapmadık. Konuşan insanlar bizim halkımız. Onların düşüncelerine, fikirlerine ipotek mi koyalım? Yasak mı getirelim? Netice de bizim öyle bir müracaatımız, talebimiz olmadı. Bunlar sadece halkımızın düşünceleridir” dedi.

“ALTINTAŞ İÇİN PROJELERİM VAR, AMA NEDENSE HEP İPTAL EDİLİYOR”
AK Parti Altıntaş İlçe Başkanı Ferit Karabulut'un “CHP'li belediye başkanına soruyoruz bu güne kadar hangi projeniz nereden döndü? Bir tane söyleyiniz, tabi ki yok” şeklindeki ifadesine de cevap veren Başkan Yüzüak, hazırlamış olduğu projelerinden birkaçının önce kabul edildiğini, uygulamaya gelindiğinde ise hemen hepsi için iptal kararı alındığı dilekçelerinin eline ulaştığını söyledi. Altıntaş için hazırladığı projelere engel olunduğunu savunan Başkan Sıtkı Yüzüak, “Gölge edilmesin, başka ihsan istemiyorum” dedi. Başkan Yüzüak önce kabul edilen ve sonra da iptal edilen projeleri ise şöyle sıraladı: “1-Beşkarış barajından su temini projesi iptal edildi. 2-DSİ tarafından yapılacak Altıntaş Taşkın Projesi, önce onaylandı, “etüt çalışmaları yapıldı” denildi. Sonra iptal edildi. 3-TOKİ için verilecek arazinin itiraz ile engellenmesi. Bunlar sadece bir kaçı. Sayın Karabulut, oyun bilmem, düz bir insanım. Bu belediye de 2 buçuk yıldır başkanım. Biz Altıntaş'ı alt yapısı üst yapısı, plan projeleri, park alanları ile geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Gölge edilmesin başka ihsan istemiyorum. Bu halk size şöyle bir soru sorma hakkına sahip değil mi? Sayın Karabulut devlet yatırımları tamam mı, bunun karşılığında mı verdik %65 oyu? Benimle canın ne kadar istiyorsa uğraş. Ama lütfen Altıntaş'a zarar vermeyelim. Peki 5 sene içinde bir elin yağda bir elin baldaydı. Bu ilçenin imar haritası imar planı su sorunu kanalizasyon sorunu gibi temel sorunlardan hangisi için bırak çözmeyi hangisi için bir adım attın, hangi sorunu çözerek veya yarım bırakarak senden sonrakilere devrettin? Bu ilçe önceki yıllarda çok şey kaybetti. Halk bankası, hapishane, fidanlık, pancar şefliği sadece bir kaçı. O beyler hangi mücadeleyi verdi. Beyler herkes aklını başına toplasın ben dahil yeter artık bozmak için sarf ettiğimiz çabayı yapmak için sarf etsek çok çok farklı yerlerde oluruz.”

“İPTALİ DURDURSAYDIN DA ELİNİ ÖPSEYDİK”
Organize Sanayi Bölgesinin iptal edilmesinden de kendisinin sorumlu olmadığını elindeki evraklarla beyan eden Yüzüak bu konu ile ilgili de şu açıklamayı yaptı; “Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili dosyayı beni ziyaret eden gazeteciye gösterdim. Üç yıl uğraştık denen bu bölgede belediye adına yazılmış tek bir yazı yoktur. Tüm yazışmalar vali Şükrü Kocatepe adına yapılmış ve bizim dosyada yalnızca bunların fotokopisi vardır. Organize Sanayi Kütahya 3. Organize Sanayi Bölgesidir. Eğer bizim ihmalsizliğimiz yüzünden gitmişse sen iktidarsın, durdursaydın da biz de bunu başardığın için gelip elini öpseydik” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com