İsrail bakanından Kerry'e özür

İsrail bakanından Kerry'e özür
ABD Dışişleri Bakanı hakkında sert sözler söyleyen İsrail Savunma Bakanı bugün özür yayınladıBakan Moşe Yaalon Yedioth Ahronot gazetesine verdiği röportajda, "Buraya kararlılıkla gelen ve anlaşılmaz bir takıntı ve bir Mesih ruhuyla hareket eden Bakan

ABD Dışişleri Bakanı hakkında sert sözler söyleyen İsrail Savunma Bakanı özür yayınladı

Bakan Moşe Yaalon Yedioth Ahronot gazetesine verdiği röportajda, "Buraya kararlılıkla gelen ve anlaşılmaz bir takıntı ve bir Mesih ruhuyla hareket eden Bakan Kerry bana Filistinlilerle olan çatışma konusunda bir şey öğretemez. Bizi kurtaracak tek şey John Kerry'nin Nobel Ödülü'nü kazanması ve bizi rahat bırakmasıdır" demişti.

Bu sözler üzerine Başbakan Binyamin Netanyahu, dün parlamentoda Yaalon'un sözlerinin tonunu eleştirmiş ancak içeriği konusunda bir yorumda bulunmamıştı. Netanyahu İsrail ve ABD arasında anlaşmazlıklar olsa bile kişisel hakaretlerin yeri olmadığını vurgulamıştı.

Yaalon akşam saatlerinde bir açıklama yayınlayarak iki ülkenin "İsrail ile Filistinliler arasındaki barış görüşmelerini ileri götürme yönünde ortak bir hedefi olduğunu" belirtti.

İbranice ve İngilizce yapılan açıklamada, "Savunma Bakanı'nın Bakan Kerry'e herhangi bir saygısızlık etme niyeti yoktur ve eğer kendisine atfedilen sözler nedeniyle Kerry rahatsız olduysa özür dilemektedir" denildi.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com