“İsrail Başbakanı aptal ve korkak”

“İsrail Başbakanı aptal ve korkak”
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun geçtiğimiz hafta Türkiye’den özür dilemesi İsrail asıllı Amerikan vatandaşı profesör ve yazar Steven Plaut’u çılgına çevirdi.

Hayfa Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan ve ayrıca üniversitenin yönetim kadrosunda da yer alan Steven Plaut, Başbakan Erdoğan’a gönderdiği mektubunda çok sert ifadelere yer verdi.
 
Plaut, Netanyahu’nun özürünün İsraillilerin görüşünü yansıtmadığını belirterek İsrail Başbakanı’nın "korkak ve aptal" olduğunu iddia eti.

"TERÖRİST GEMİSİNİ BATIRMADIĞIMIZ İÇİN..."
 
İsrailli profesör, Başbakan Erdoğan’a hitaben yazdığı mektupta Mavi Marmara baskınını hatırlatarak, "Ben de sizden sadece 9 teröristi öldürdüğümüz ve terörist gemisini batırmadığımızdan ötürü özür diliyorum." ifadelerini kullandı.
 
Plaut ayrıca Benyamin Netanyahu’nun çaresiz, uyuşuk ve Yahudi tarihinden kopuk olduğunu iddia ederek İsrail Başbakanı’nın Erdoğan’dan özür dileyerek Yahudilerin hamursuz bayramından hemen önce tarihin en utanç verici icraatına imza attığını öne sürdü.
 
Steven Plaut, Türkiye’nin Kıbrıs’ta işgalci olduğunu da iddia ederek, İsrail’in bu duruma sessiz kaldığı için de özür dilediğini belirtti. İsrailli profesör İstanbul’un Antik Yunan’ın başkenti olduğunu da ileri sürerek Fatih Sultan Mehmet’in 1453’de fethettiği İstanbul’un gerçek sahiplerine geri verilme zamanı geldiği şeklinde ifadeler kullandı. (CTK)
 
Kaynak: Cihan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com