"İsrail cehennemin kapısını araladı"

"İsrail cehennemin kapısını araladı"
İsrail’in Gazze’ye saldırmasının ardından Netanyahu, “Bu daha başlangıç” derken, Hamas ise “İsrail Cehennemin kapısını” araladı açıklaması yaptı.

Ortadoğu'da savaş çanları yeniden çalıyor... İsrail ordusu dün Hamas'a yönelik operasyon başlattı.
 
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptığı açıklamada ''Gazze'deki saldırıları, gerekirse İsrail Ordusu'nun, önümüzdeki günlerde askeri operasyonlarını genişletmeye hazır olduğu yönünde açık bir mesaj niteliği taşıyor'' dedi.
 
Savunma Bakanı Ehud Barak ise operasyonların ''başlangıç olduğunu'' vurgulayarak, ''İsrail'in bugün düzenlediği saldırılar, Hamas'ın altyapısını vurdu'' dedi.
 
“İSRAİL CEHENNEM KAPISINI ARALADI”
 
Hamas'ın askeri kanadı İzzettin Kassam Tugayları'ndan yapılan açıklamada ise, "İsrail bu saldırıyla cehennem kapısını araladı" denildi. İlerleyen saatlerde Hamas'tan yapılan açıklamada, Türkiye'ye bir çağrı vardı.

TÜRKİYE'YE ÇAĞRI

Hamas, İsrail saldırılarının önüne geçilmesi için Türkiye'den 'diplomatik girişimlerde bulunmasını' istedi.
 
BATI ŞERİA DA GERGİN
 
Gazze'nin yanısıra Batı Şeria'da da tansiyon yükseldi, İsrail işgaline karşı düzenlenen gösteride olaylar çıktı. Yahudi yerleşimcilerin kullandığı yolları kapatan Filistinli protestoculara İsrail askerlerinin müdahalesi sert oldu.
 
Aralarında barış yanlısı Filistinli din adamları ve İsrailli barış yanlılarının da olduğu göstericilerden yaralananlar oldu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com