İsrail Filistin Gerilimini Tırmandıran Cinayet

İsrail Filistin Gerilimini Tırmandıran Cinayet
İsrail, dün gece, Yahudi bir ailenin uykularında bıçaklanarak öldürülmesinin şokunu yaşıyor.

Batı Şeria'da Yahudi yerleşimine sızmayı başaran bir Filistinlinin, evlerine gece baskın yaptığı bir ailenin üçü çocuk beş üyesini bıçaklayarak öldürmesi İsrail- Filistin hattında şok etkisi yarattı.

Filistin halkına karşı sivil katliam uygulamakla suçlanan İsrail, dün gece, Yahudi bir ailenin uykularında bıçaklanarak öldürülmesinin şokunu yaşıyor.

3'Ü ÇOCUK 5 KİŞİYİ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Filistinli saldırgan, Nablus kenti yakınındaki Itamar Yahudi yerleşimini çevreleyen elektrik tellerinden geçmeyi başardıktan sonra kimlikleri açıklanmayan ailenin evine camdan girdi. Saldırgan, yataklarında uyuyan anne ve babanın yanı sıra ailenin 11 ve 3 yaşındaki çocukları ve bir aylık bebeklerini öldürdü. Ailenin diğer iki çocuğu evin başka bir bölümünde olduğu için saldırıdan kurtuldu. Cesetleri, ailenin gençlik kampından dönen 12 yaşındaki oğulları buldu. Saldırgan ise kaçmayı başardı. İsrail ordusu saldırganı yakalamak için insan avı başlattı. Nablus ve çevresinde onlarca kontrol noktası oluşturdu, şüpheli Filistinliler gözaltına alındı, helikopterler eşliğinde geniş çaplı arama yapıldı. Itamar yakınındaki Filistin köylerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi; araçlar ve giren-çıkanlar kontrol edildi. İsrail Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Beni Gantz de soruşturmayı yürütmek üzere bizzat olay yerine gitti.

El Aksa Şehitleri üstlendi

Hamas'a yakın El Aksa Şehitleri Tugayı, basına yolladıkları açıklamada “Mücahid evdeki herkesi öldürdü. Bu cesur operasyon, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde halkımıza karşı yapılan faşist işgal katliamlarının doğal bir karşılığı” diyerek saldırıyı üstlendi. Hamas ise Filistin yönetimi güvenlik güçlerinin 3 üyelerini yakaladığını duyurdu.

İsrail: Sessiz kalmayacağız

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Masum bir ailenin tüm fertlerinin öldürülmesinden dolayı derin şoktayız. İsrail, böyle aşağılık bir cinayet karşısında sessiz kalmayacak ve katilleri cezalandırmak için tüm gayretiyle hareket edecektir” dedi. BM Genel Sekreterliği ile Güvenlik Konseyi'ne bu konuda bir şikayette bulunulması talimatını veren İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, “tüm demokratik ülkelerin bu saldırıya tepkilerini ortaya koymaları gerektiğini” söyledi. Filistin Başbakanı Selam Feyyad da olayı kınayarak, şiddete karşı olduklarını vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com