İsrail Gazze'de yetimhane vurdu!

İsrail Gazze'de yetimhane vurdu!
İsrail, Gazze'ye yönelik düzenlediği hava ve kara harekatında Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Gazze'de bulunan 600 kişilik Yetim Merkezi İsrail uçakları tarafından dün gece vurulduğu belirtildi.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden yapılan açıklamada günlerdir devam eden İsrail saldırılarının bağışlar ile yapılan Yetim Merkezine kadar uzandığı belirtildi.

Açıklamada, "Dün gece yapılan saldırı esnasında Gazze'deki Yetim Merkezi'miz de isabet almıştır. Merkezin açılışının önümüzdeki ay yapılacak olması nedeniyle içinde kimse yoktu. Bu durum, can kaybını önlemiştir. İsrail'in yaptığı insanlık dışı saldırıları kınarken Gazze halkının yanında olduğumuzu tekrar yeniliyoruz" denildi.
 
Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, "İsrail dünya kamuoyuna yaptığı açıklamalarda askeri tesisleri ve kendisine saldırı yapılan binaları bombaladığını iddia ediyor. Bunların birer İsrail propagandası olduğunun en açık göstergelerinden biridir Yetim Merkezi'mizin vurulması. Sonuçta burası bir yetim merkezi, eğitim ve sosyal tesistir. Askeri tesis değildir. Üstelik henüz açılışını yapmadığımız için boştur. Bunu nasıl izah edebilirler?" dedi.
 
İnşa edilen Gazze yetimhanesi yaklaşık olarak 1 milyon 200 bin dolara mal olacağı belirtildi. 1.850 Metrekarelik bir oturum alanına yapılan Yetim merkezi 600 çocuğa ev sahipliği yapacağı ve içerisinde eğitim merkezleri, sağlık merkezi, oyun salonu, yeşil alanlar, çok amaçlı salon, antrenman sahası, bilgisayar odaları, kütüphane ve rehabilitasyon merkezinin de bulunacağı bildirildi.
 
CANSUYU'NUN İLK EKİBİ YOLA ÇIKTI
 
Türkiye'deki hayırseverlerin Gazze halkı için bağışladığı yardımlar nedeniyle Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ekibi Gazze'ye gidiyor. Hayırseverlerin emanetleri olan yardımlar Gazzeli mağdurlar için dağıtılacak. Cansuyu ekibi sağlık yardımlarına öncelik verecek. Ekip ayrıca Filistin Yönetimi ve halkı ile de görüşerek moral desteği verecek.
 
ACİL TALEP SAĞLIK MALZEMELERİNE
 
Gazze'de özellikle ilaç ve tıbbi malzeme noktasında acil ihtiyacın olduğunu ifade eden Cansuyu Derneği Genel Muhasibi Celal Asiltürk; "Şu anda ilk ve en önemli ihtiyaç sağlık malzemeleri. Yüzlerce insan yaralı. Hastaneler doldu. Malzeme yok. İmkanları da yok. Biz de inşallah Mısır'dan alacağımız sağlık malzemelerini Gazze'ye götüreceğiz. Ayrıca gıda ve giyecek yardımlarını da Gazze halkına ulaştıracağız" şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com