İsrail hava yolu şirketleri yeniden Türkiye topraklarında!

İsrail hava yolu şirketleri yeniden Türkiye topraklarında!
Türk otoritelerinin İsrail’in güvenlik taleplerini kabul etmesi İsrailli hava yolu şirketlerinin Türkiye'ye uçuşlarına nasıl zemin hazırladı?

İsrail Ulaştırma Bakanı Katz, güvenlik sorunlarının çözülmesi üzerine İsrail havayolu şirketlerinin beş yılı aşkın bir süre önce ara verdiği Türkiye uçuşlarının yeniden başlayacağını duyururken “Bu önemli bir haber” dedi.

Türkiye ile İsrail arasında yapılan müzakerelerin sonucunda İsrail hava yolu şirketlerinin beş yılı aşkın bir süre önce iki ülke arasında güvenlik önlemlerine ilişkin görüş ayrılıkları nedeniyle ara verdikleri Türkiye seferlerinin yeniden başlayacak olması İsrail’de memnuniyetle karşılandı.

Jerusalem Post’a göre, iki ülkenin sivil havacılık genel müdürleri Giora Romm ile Bilal Ekşi arasında Salı günü Ankara’da imzalanan anlaşma sayesinde İsrailli hava yolu şirketlerinin Türkiye uçuşları 2014 yaz aylarına kadar yeniden başlayacak.

İsrail Ulaştırma Bakanı Yisrael Kazt, bu konuda yaptığı açıklamada “Bu, İsrail havayolu şirketleri için önemli bir haber. Şimdiye kadar güvenlik sorunları nedeniyle Türkiye’ye iniş yapamadılar ve şimdi Türk havayolları ile eşit koşullarda rekabet edebilecekler dedi.

JPost anlaşmanın, “Türk otoritelerinin İsrail’in güvenlik taleplerini kabul etmesini ve İsrail’in müzekereler sırasında dile getirdiği tüm güvenlik konularına ilişkin tatmin edici yanıtlar ve çözümleri alması üzerine imzalayabildiğini” yazdı.

Halen Türk şirketlerinin İsrail’e hafta 60 kadar uçuş yaptığı ve bu yılda iki ülke arasında bir milyondan fazla yolcu taşıdığına dikkat çekiliyor.  (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com