İsrail ortamı geriyor:" Türkler saldıracak"

İsrail ortamı geriyor:" Türkler saldıracak"
Maccabi Tel Aviv'in UEFA Avrupa Ligi maçının tarafsız sahada oynanması için yaptığı başvuru reddedilince, devreye İsrailli yetkililer girdi.

İsrail terörle mücadele bürosu, Beşiktaş maçı için İstanbul'a gelmeyi planlayan Maccabi Tel Aviv taraftarlarını Türkiye'ye gelmemeleri konusunda uyardı. Beşiktaş maçı için 4 bin İsraillinin bilet aldığı bildirilirken terörle mücadele bürosu İsrailli taraftarlara İstanbul'da bir saldırı olacağı bilgisini aldıklarını duyurdu.

TARAFTARLARINI KENDİLERİ KORUYACAK

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Limor Livnat ile İsrail Milli Güvenlik Kurulu müdürünün Yossi Tzifkis'in Türk yetkililerden tam güvence istedikleri bildirildi. Livnat'ın Maccabi taraftarlarının Türkiye'ye gitmesini engellemeye çalıştığı fakat 'teröre pabuç bırakmama' adına Milli Güvenlik Kurulu yetkililerinin Türkler gerekli önlem almasa bile Maccabi taraftarlarının korunacağı güvencesi verdiği ortaya çıktı.

MAVİ MARMARA İÇİN SAYGI DURUŞU

İsrail gazeteleri Türk taraftarların maç öncesi Mavi Marmara baskınında ölen Türkler için gayrı resmi saygı duruşu yapacakları. Tribünde açılacak Türk bayrağı ile Maccabi oyuncularını da saygı duruşu yapmaya zorlanacağı iddia edildi. Maccabi oyuncularının ise bu konuda kesin olarak uyarıldıkları ve resmi olmayan hiçbir uygulamaya cevap vermemeleri istendi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com