İsrail saldırısı Tavşanlı'da protesto edildi

İsrail saldırısı Tavşanlı'da protesto edildi
İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırı, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde protesto edildi.

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı saldırı, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde protesto edildi.
Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan sivil toplum örgütleri üyeleri, İsrail aleyhine slogan attı.
Anadolu Gençlik Derneği Tavşanlı Şubesi üyesi Veysel Bayır, grup adına yaptığı konuşmada, Tavşanlı'nın kardeş şehri Gazze'ye yardım götüren gemilere yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını bildirdi.
İsrail'in uluslararası hukuku çiğneyerek gemilere saldırdığını savunan Bayır, şöyle konuştu:
'İnsani yardım götüren sivilleri öldüren ve yaralayan, işgalci, terörist İsrail'i, Tavşanlı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak şiddetle protesto ediyoruz. İsrail, insanlık dışı hareketlerine bir yenisini daha eklemiştir ve bunun sonuçlarına katlanacaktır. İlke edinmiş olduğu soykırım ve ablukayı kırmak adına insani yardım amacı taşıyan filoda özellikle hedef olarak Türk gemisini seçip saldırıda bulunarak, Türkiye'ye karşı yürüttüğü gizli savaşı açığa vurmuştur.''
Grup, daha sonra olaysız dağıldı.
-GEMİDEKİ VAKIF TEMSİLCİSİNİN HAYATINDAN ENDİŞE EDİLİYOR-
''Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım'' konvoyundaki gemilerden birinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı Tavşanlı Temsilcisi İlhan Dirgin'in ailesi, O'nun hayatından endişe duyuyor.
İlhan Dirgin'in eşi AK Parti Tavşanlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Havva Dirgin, eşini, gemideki gruplara katılmak üzere 22 Mayısta Tavşanlı'dan Antalya'ya uğurladıklarını söyledi.
Emekli ve 3 çocuk babası eşinin, ''Yardımları yerine ulaştırmadan geri dönmek yok. Allah yolumuzu açık etsin'' diyerek yola çıktığını ifade eden Dirgin, İsrail'in saldırısına ilişkin görüntüleri televizyondan endişe ve üzüntüyle izlediklerini anlattı.
Dirgin, televizyon kanallarında saldırıyla ilgili haberleri izlerken ilk saldırıdan sonra eşini kamera kaydı yaparken gördüğünü dile getirerek, daha sonra sağlığıyla ilgili bilgi edinemediklerini ve dua etmekten başka bir şey yapamadığını belirtti. Eşinden bir an önce haber almayı umduklarını kaydeden Dirgin, ''İnşallah onun ve gemilerdeki insanların sağ olduğu haberini bir an önce alırız'' dedi.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler de İlhan Dirgin'in İsrail'in tutukladığı kişiler arasında yer aldığını öğrendiklerini belirterek, İsrail'i bu saldırısından dolayı kınadıklarını söyledi. Gazze'nin, Tavşanlı'nın kardeş şehri olduğunu hatırlatan Güler, ''Filistinli dostumuz Muhammed Afifi'den, İlhan Dirgin'in de tutuklular arasında olduğunu öğrendik. Bu hukuk dışı müdahaleyi şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com