İsrail Sazanı Yakalama Yarışması

İsrail Sazanı Yakalama Yarışması
Uşak'ın Eşme İlçesinde Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği, “Kamışla İsrail Sazanı Yakalama Yarışması” düzenlendi

Uşak'ın Eşme İlçesinde Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği, “Kamışla İsrail Sazanı Yakalama Yarışması” düzenlendi. Üçpınarlar Göleti'ndeki yarışmada katılımcılar 24 saat içerisinde 2 bin 650 kilogram İsrail sazanı yakaladı.
Uşak İl Özel İdare Müdürlüğü ve Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi'nin destekleriyle Türkiye Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği'nce düzenlenen yarışmaya 21 ilden 230 kişiden oluşan 115 takım katıldı. 24 saat süreli yarışmada katılımcılar en büyük İsrail Sazanı'nı yakalamak için yarıştı. Renkli görüntülerin yaşandığı yarışma sonunda toplam 2 bin 650 kilogram İsrail Sazanı yakalandı. Yarışmacılar geceyi gölet etrafında kurdukları çadırlarda geçirdi. Yarışma sonunda 120 kilo İsrail Sazanı yakalayan Yunus Gülten Sönmez çifti birinci oldu. 85 kilo İsrail sazanı yakalayan Hayri Güvener, İbrahim Alpakın 2'nci olurken 78 kilo İsrail sazanı yakalayan Mustafa Çangal ve Hasan Sunay çifti de 3'üncü oldu.
Yarışmada birinci olan takıma bin, ikinci takıma 500, üçüncü takıma da 250 lira para ödülü verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com