İsrail sivilleri vurmaya devam ediyor

İsrail sivilleri vurmaya devam ediyor
İsrail'in Gazze'de dün akşamdan bu yana sürdürdüğü saldırılarda 18 kişi öldü, 60'tan fazla Filistinli yaralandı.
Bölgedeki kaynaklardan edinilen bilgiye göre, İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde bir otomobili hedef alması sonucu 3 Filistinli hayatını kaybetti. 
 
Bombalanan bir evde de 60 yaşındaki Filistinli kadın öldürüldü.
 
YERLEŞİM YERİ VURULDU
 
Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının, Gazze'nin güneyinde Ez-Zeytun mahallesindeki Azzam Apartmanı'na düzenlediği saldırıda 1'i çocuk, 2'si kadın 4 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.
 
Saldırıda, çoğunluğu çocuk 30'dan fazla kişinin de yaralandığını belirten Kudra, Şifa Hastanesi'nde tedavi altına alınan yaralılardan 7'sinin durumunun kritik olduğunu kaydetti.
 
BAN'DAN ATEŞKES ÇAĞRISI
 
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in saldırısı sonucu Gazze'de Filistinli Dalu ailesinden aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu ondan fazla sivilin öldürülmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti.
 
İsrail yerleşim birimlerine roket atışlarının devam etmesi ve İsrailli sivillerin öldürülmesinden de kaygı duyduğunu ifade eden Ban, şunları kaydetti:
 
''Bu saldırılar durdurulmalı. Tarafları, Mısır liderliğindeki girişimle işbirliği yapmaya ve derhal ateşkese çağırıyorum. Gerginliğin tırmanması kaçınılmaz olarak sivil halkın göreceği zararın artmasına yol açacaktır. Bundan kaçınılmalıdır. Bizzat kendim bölgeye giderek şiddetin sona erdirilmesini isteyecek ve sürmekte olan çabalara katkı sağlayacağım.''(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com