İsrail Türkiye politikasını açıkladı!

İsrail Türkiye politikasını açıkladı!
İsrail Başbakanlığı'nın açıklaması, Lieberman'ın sözlerinin ardından geldi...

İsrail Başbakanlığı, ''Bizim politikamız önceden olduğu gibi şimdi de Türkiye ile bağların kötüye gitmesini önlemek ve iki ülke arasındaki tansiyonu sakinleştirmektir'' dedi.

İsrail Başbakanlığı'nın açıklaması, bugün İsrail'in İbranice yayımlanan Yedioth Ahronot gazetesinin, Türkiye'nin iki ülke diplomatik ilişkilerinin düzeyini düşürmesi; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, ''Gazze'ye gidecek yardım gemilerine savaş gemilerinin eşlik edeceği''ne ilişkin sözlerinin ardından, Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın Türkiye'ye karşı bazı siyasi ve güvenlikle ilgili önlemler hazırlığında olduğu yolundaki haberinin ardından geldi.

KARAR GEREKTİĞİ ZAMAN ALINACAK

Gazetenin haberine hiçbir atıfta bulunulmayan açıklamada, ''Başbakan ve hükümet üyeleri gerilimin tırmanması halinde ne yapılacağını ilişkin çeşitli opsiyonları müzakere etmiştir. Ancak bununla ilgili bir karar ancak gerekli olması halinde alınacaktır'' denildi.

POLİTİKAMIZ TANSİYONU SAKİNLEŞTİRMEK

''Bizim politikamız önceden olduğu gibi şimdi de Türkiye ile bağların kötüye gitmesini önlemek ve iki ülke arasındaki tansiyonu sakinleştirmektir'' denilen açıklamada İsrail'in, sorumluluk bilinciyle hareket ettiği ve etmeye de devam edeceği, Türkiye'nin de aynı şekilde davranacağının umut edildiği'' ifadelerine yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com