İsrail ve Filistin'e çağrıda bulunacaklar!

İsrail ve Filistin'e çağrıda bulunacaklar!
Ortadoğu Dörtlüsü, İsrail ve Filistin'e çağrıda bulunacak...

Ortadoğu Dörtlüsü, İsrail ve Filistin'e barış görüşmelerine devam etme çağrısıyla birlikte davet teklifinde de bulunacak.

Ortadoğu Dörtlüsü olarak bilinen Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, ABD ve Rusya'nın temsilcileri, İsrail ve Filistin arasındaki barış sürecinde yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere Brüksel'de yaptıkları toplantıda, her iki tarafa da barış görüşmelerini sürdürme çağrısı yapma kararı aldı.

BİRARAYA GELME DAVETİ


AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton, toplantının ardından yaptığı açıklamada,“Taraflarla irtibata geçeceğiz ve onları önümüzdeki günlerde biraraya gelmeye davet edeceğiz” dedi. Ashton, süreçte olumlu yönde yol katedildiğini düşündüğünü de kaydetti. İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmeleri 2008 yılında kesintiye uğramıştı. Geçtiğimiz haftalarda Filistin'in BM'ye devlet olarak tanınma başvurusunda bulunması ve İsrail'in Doğu Kudüs'te 1,100 yeni yerleşim birimi inşa edeceği yönündeki açıklaması üzerine taraflar arasındaki gerilim artmıştır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com