İsrail yine Suriye'yi vurdu

İsrail yine Suriye'yi vurdu
Golan Tepeleri'ne mermi düştüğü için İsrail, Suriye'ye "doğrudan" ateş açtı.

İsrail, 39 yıl aradan sonra Suriye'yi ikinci defa vurdu. Suriye'den Golan Tepeleri'ne top mermisi düşmesi üzerine İsrail, top mermisinin geldiği hedefi "doğrudan" vurdu. İsrail dün uyarı ateşi yapmıştı.
 
Suriye'den İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'ne top mermisi düşmesi üzerine, İsrail iki gün içinde ikinci defa Suriye'yi vurdu.
 
Ntvmsnbc’de yer alan habere göre, 39 yıl aradan sonra Suriye topraklarına dün uyarı ateşi açan İsrail ordusu, bugün top mermisinin geldiği hedefi "doğrudan" vurdu.
 
İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Suriye'den Golan Tepeleri'ne top mermisi düşmesi sonrasında kaynağa doğrudan ateş edildiği belirtildi.
 
TANKLAR HEDEF GÖZETEREK VURDU
 
İsrail ordusu açıklamasında, topraklarınıza top mermisi düşmesinin ardından tanklarla anında hedef vuruldu " denildi.
 
İSRAİL'DEN UYARI ATEŞİ

 
İsrail dün Suriye ordusu ile muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu arasında yaşanan çatışmalarda bir havan topu mermisinin Golan Tepeleri’ne düşmesi sonrasında uyarı ateşi yapmıştı.
 
Havan topu mermisi dün İsrail Savunma Güçleri'ne (IDF) ait bir karakola isabet etmişti.
 
NETANYAHU: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
 
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, dünkü olay sonrası Bakanlar Kurulu’nda yaptığı açıklamada, Suriye ile sınırda cereyan eden olayları yakından takip ettiklerini ve herhangi bir gelişme için hazır olduklarını söylemişti.
 
GOLAN TEPELERİ İSRAİL İŞGALİNDE
 
İsrail, Golan Tepeleri’ni, 1967 yılında Suriye’den almış ve 1981'de de ilhak etmişti. Uluslararası toplum bu kararı tanımadı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com