İsrail yolları kapattı

İsrail yolları kapattı
İsrail Savunma Kuvvetleri, İsrail'in güneyinde, Gazze yönüne giden 3 ana arter yolu ''bir sonraki emre kadar kapattığını'' açıkladı.
İsrail Savunma Kuvvetleri, İsrail'in güneyinde, Gazze yönüne giden 3 ana arter yolu ''bir sonraki emre kadar kapattığını'' açıkladı. 
 
Öte yandan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu başkanlığında 9 bakanın katılımıyla toplantı yapılacağı öğrenildi.
 
Bir saatte 200 saldırı
 
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava destekli saldırıların üçüncü gününde, bir saatten kısa sürede yaklaşık 200 saldırı gerçekleştirildi.
 
Saldırılarda, Gazze'nin kuzeyindeki el-Kerame, Es-Sudaniyye ve el-Makusi bölgelerinin yanı sıra kentin kuzeybatısındaki İzzeddin el-Kassam tugaylarının hedef alındığı belirtildi.
 
İsrail havadan ve denizden vuruyor
 
İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan yazılı açıklamada, operasyonların başladığı günden bu yana İsrail ordusunun, Gazze'de 300 noktayı vurduğu, son 24 saat içinde de Gazze'den, İsrail'e yapılan saldırılara misliyle karşılık verildiği kaydedildi.
 
Saldırı noktalarının imha edildiği ifade edilen açıklamada, İsrail Deniz Kuvvetleri'nin de Hamas hedeflerini sahil şeridinden vurduğu belirtildi.
 
Hamas ateşkesi kabul etmiyor
 
Bu arada Hamas, İsrail ile mevcut durumda herhangi bir ateşkesi kabul etmeyeceklerini bildirdi. İsrail'in saldırılarına, Gazze'deki İzzettin Kassam, Nasır ve Kudüs tugayları tarafından füze ile karşılık veriliyor.
 
İsrail savaş uçağı düşürüldü
 
İsrail'in Gazze'ye saldırı düzenlediği savaş uçağı, Hamas'ın silahlı kanadı İzzettin Kassam Tugayları tarafından düşürüldüğü bildirildi.
 
Kabristan bombalandı
 
İsrail Ordusu'nun Gazze'nin güneyinde bir kabristanı bombaladığı bildirildi. Çok sayıda kabir hasat gördüğü saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.
 
Tunus'tan acil toplantı çağrısı
 
Tunus, İsrail'in Gazze saldırısını durdurması için Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi ile Arap Birliği'ne ''acil toplantı'' çağrısında bulundu.
 
Sabra: İsrail, Esed suçlarını örtmeye çalışıyor
 
Suriye Ulusal Konseyi (SUK) Başkanı George Sabra, "İsrail Gazze saldırısI ile Suriye'yi gündemden düşürerek Esed'in işlediği insanlık dışı suçun üstünü örtmeye çalışıyor. Suriye ve İsrail uçakları aynı anda sivil ve savunmasız insanlara bomba yağdırmak için havalandı. Her iki yönetim de insanlık suçu işliyor" dedi.
 
Kanada İsrail'e desteğini yineledi
 
Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper, İsrail'in Gazze saldırısı için, "İsrail'in terör saldırılarına karşı kendini savunma hakkı var. Biz de buna inanıyor ve İsrail'i destekliyoruz" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com