İsrail'de güvenlik skandalı

İsrail'de güvenlik skandalı
İstihbarat servislerinin katıldığı güvelik zirvesinde konuşulanlar dışarı sızdı


İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun başkanlığında toplanan güvenlk kabinesi toplantısında 'sızıntı' skandalı yaşandı. İlk bölümü dün yapılan toplantı sonrasında, yapılan görüşmelerin dışarı sızması sonrasında Netanyahu, toplantının bugün yapılması gereken ikinci kısmının iptal edildiğini açıkladı.

İsrail Başbakanı toplantı sonrasında sert konuştu:

"Dün yapılan toplantıdan kısa süre sonra çok ciddi bir olay meydana geldi; yapılan tartışmalar sızdırıldı. Bu, İsrail vatandaşlarının toplantıya olan güvenini sarsmış ve toplantıya katılan ancak sızıntıyla ilgisi olmayanların ismini de gölgelemiştir.""

"İsrail'in güvenliği gizli ve geniş çaplı tartışmaların olduğu kabine toplantılarının varlığına bağlıdır" diyen Netanyahu sözlerini şöyle sürdürdü:

"SÖZÜM BASINA DEĞİL..."

"Basına bir şey diyemem, onlar işini yapıyor. Benim sözüm, İsrail'in güvenlik meseleleri için gerekli olana en basit güveni yerine getirmeyenlere. İsrail vatandaşlarının güvenliğinden sorumluyum bu nedenle de toplantıyı burada kesiyorum."

MOSSAD, Askeri istihbarat ve Şin Bet'in üst düzey isimlerinin katıldığı toplantıda ana başlıklar İran'ın nükleer programı, Suriye ve Mısır'daki gelişmelerdi.

İRAN KONUSUNDA ANLAŞAMIYORLAR

Toplantıda, istihbarat servislerinin İran konusunda görüş ayrılıkları taşıdığı sızdırılmıştı. Sızan bilgilere göre, istihbarat birimleri 'dokunulmalık sınırı' konusunda anlaşmazlığa düştü. İsrail, 'dokunulmazlık sınırı' ile, İran'ın nükleer programının, İsrail'in yapacağı bir saldırı ile yok edemeyecek kadar ilerlediği dönemi kastediyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com