İsrail'den Bir Şok İddia Daha!

İsrail'den Bir Şok İddia Daha!
Referadum sürecinde AK Parti'nin İran'dan yardım aldığı iddialarının mürekkebi kurumadan yeni bir iddia gündeme geldi..

Referandum sürecinde İran'dan Ak Parti'ye 25 milyon dolar yardım yapıldığıyla ilgili haberin tartışmaları bitmeden yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

İsrailli Jerusalem Post gazetesince yayımlanan bir makalede “Suudi Arabistan ve Malezya gibi ülkelerin 2000 yıllarının başından beri AKP'yi finanse ettikleri” iddiasında bulunuldu.

“Türkiye: Avrupa’nın Değişim Aracı” başlıklı takma isimle yazılan makalede AKP’nin referandum kampanya sırasında “kullandığı taktikler” sert dille eleştirildi. Makalede ”Ulusalcılar ve laikler, yavaşça Türk ekonomisinin kontrolünü ele alan İslamcılar tarafından marjinalleştiriliyor” görüşü öne sürüldü.

Tartışma yaratacak makalede ayrıca şu görüşler yer aldı:

“Kontrol de, Türk ekonomisine akıtılan ve kaynağı belli olmayan milyarlarca dolardan geliyor. Ekonomistler, bu milyarlarca doların nereden geldiğini kesin bir biçimde söyleyemezken, yeşil para üzerinde tesis edilen bir ekonominin varlığının kanıtı ülkede ve ekonomik istatistiklerinde açık bir biçimde görünüyor.”

ARAPLAR VE MALEZYA FİNANSE EDİYOR

Makalede ayrıca, Suudi Arabistan ve Malezya’nın “AKP’yi finanse ettikleri” savına da şöyle yer veriliyor:

“Suudi Arabistan ve Malezya gibi ülkelerin Türkiye’de (ve dünya çapında) İslamcı yönetişimdeki artışı etkileme yönündeki dış politikasının bir parçası olarak 2000 yıllarının başından beri AKP’yi finanse ediyor. Bu hafta Türk ve İranlı yetkililer, İran’ın bağış olarak milyonlarca(dolar) sağlayacağı haberlerini kuvvetli bir biçimde yalanladı.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com