İsrail'den önemli karar!

İsrail'den önemli karar!
Yüksek Mahkeme, Yahudi yerleşimcilerin tahliyesini 2015 yılı Kasım ayına kadar ertelemeyi reddetti...

İsrail'de Yüksek Mahkeme, Yahudi yerleşimcilerin tahliyesinin, 2015 yılı Kasım ayına kadar ertelenmesine ilişkin talebi reddetti.

Mahkeme, İsrail devletinin, Yahudi yerleşimcilerin Batı Şeria'daki izinsiz Migron bölgesinden tahliyesinin 2015 yılı Kasım ayına kadar ertelenmesi için ay başında yaptığı erteleme talebini kabul etmedi.

Öte yandan Yüksek Mahkeme, daha önce alınan karar uyarınca, Filistin özel mülkiyetinde inşa edildiği gerekçesiyle Migron'daki yerleşimcilerin tahliyesi için belirlenen son tarih olan 31 Mart'ı 1 Ağustos'a uzattı. Mahkemenin kararında, devletin bu talebini kabul etmenin, hukukun egemenliğine saygısızca karşı gelinmesiyle eşdeğer olacağı belirtildi.

Davada Filistinli toprak sahiplerini temsil eden avukat Michael Sfard, kararı memmnuniyetle karşılarken, mahkemenin tahliye tarihini 1 Ağustos'a uzatmasından rahatsızlık duymadığını kaydetti.

En büyük izinsiz yerleşim bölgesi olan Migron, 300 Yahudi yerleşimciye ev sahipliği yapıyor ve yerleşimcilerin başkaldırısının sembolü olarak görülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com